Apple poluje na nowych klientów. Czas poszukać ich w serwisach muzycznych, które są łakomymi kąskami na rynku. Na celowniku Apple jest serwis Tidal.

 

Znany muzyczny serwis na polskim rynku być może niedługo zmieni swojego właściciela. Jak donosi gazeta The Wall Street Journal firma Apple przymierza się do zakupu kolejnego muzycznego świata. Tym razem chodzi o własność rapera Jay-Z, czyli Tidal. Serwis w Polsce kojarzy się nam z darmową muzyką udostępnianą za pośrednictwem sieci Play, która niedługo może przejść pod skrzydła Apple. Nie byłaby to pierwsza tak duża transakcja, gdyż amerykański producent kupił już firmę Beats Audio, firmę założoną również przez znanego rapera Doktora Dre.

fot.Mariusz Biały
fot.Mariusz Biały

Przejęcie Tidala jest możliwe, ale jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie. Apple tak samo jak w przypadku słuchawek z literką „B” zależy na przejęciu nowych klientów, którzy na pewno będą mogli zasilić budżet producenta. Serwis Tidal został kupiony przez Jaya w marcu 2015 roku za 56 mln dolarów od szwedzkiej firmy Aspiro. Więc oficjalna wycena może sięgać kosztów około 50 mln dolarów, jednak są to tylko niepotwierdzone spekulacje. Na oficjalną wiadomość musimy jeszcze trochę poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here