News Recenzje

Słuchawki bezprzewodowe dla aktywnych – Plantronics BackBeat FIT 305

Bardzo cieszy mnie to, że moda na aktywność wciąż trwa. Pogoda sprzyja więc coraz więcej osób wychodzi na ścieżki rowerowe i do parków. Ja nie zależnie od tego na jaką aktywność fizyczną się decyduje, bardzo lubię słuchać wtedy muzyki. Dlatego też bardzo chętnie testuje wszystkie bezprzewodowe słuchawki dla osób aktywnych fizycznie. Ostatnio pod lupę trafiły słuchawki bluetooth Plantronics BackBeat FIT 305.

Wybierając słuchawki sportowe musimy zwrócić uwagę nie tylko na jakość dźwięku ale też na komfort użytkowania podczas ćwiczeń. Słuchawki muszą w końcu pozostać w uszach niezależnie od tego czy będziemy biegać, skakać czy robić brzuszki. Ciekawą propozycją są wspomniane przeze mnie BackBeat FIT 305, które są niezwykle lekkie i posiadają specjalne końcówki utrzymujące słuchawkę w uchu.

Opakowanie i wygląd

Słuchawki otrzymujemy zapakowane w bardzo ładne i kolorowe kartonowe pudełko. W środku panuje duży porządek. Każdy element ma swoje miejsce. Poza samym urządzeniem w środku znajdują się: dobrej jakości materiałowe etui, dodatkowe komplety gumek do ucha, kabel do ładowania oraz instrukcja.

Jeśli zależy Wam na wspomnianym etui koniecznie sprawdźcie czy kupujecie model z numerkiem 305. Na rynku dostępne są identyczne słuchawki bez pokrowca w wersji 300. Moim zdaniem pokrowiec do przechowywania bardzo się przydaje.

Plantronics BackBeat FIT 305 są bardzo fajnie wykonane. Przede wszystkim ważą jedynie 14 gramów, dzięki czemu po ich założeniu zwyczajnie możemy o nich zapomnieć. Obie słuchawki zawieszone są na przewodzie pokrytym plecionym materiałem. Nie dość, że świetnie to wygląda to taki rodzaj przewodu bardzo trudno przetrzeć lub zniszczyć. Słuchawki są bardzo solidne.

Funkcje

Słuchawki podobnie jak każde inne urządzenie możemy w ciągu kilku sekund sparować za pomocą Bluetootha z telefonem. Na prawym kablu umieszczony został pilot, który służy do uruchomiania i wyłączania zestawu, regulowania poziomem głośności i przełączania utworów. Aby przełączyć utwór należy przytrzymać przyciski od regulacji głośności. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że w pilocie został wbudowany mikrofon. Jeśli w trakcie treningu ktoś do nas zadzwoni nie będziemy musieli wyjmować telefonu.

Za komunikację z telefonem odpowiada moduł Bluetooth w wersji 4.1. To między innymi wpływa na to, że słuchawki na jednym ładowaniu wytrzymują nawet 6 godzin. To wszystko w urządzeniu, które waży 14 gramów!

Dźwięk jest wyjątkowo dobry. O ile w słuchawkach dokanałowych łatwo osiągnąć głębie słuchanych utworów to zadbanie o odpowiednią jakość pozostałych tonów nie jest już takie oczywiste. Plantronics zrobił świetną robotę i zagwarantował nam bardzo przyjemne odczucia płynące ze słuchania ulubionych utworów. Dźwięk na wyższych tonach jest bardzo dobry.

Podsumowanie

Słuchawki te idealnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu w plenerze, w domu i na siłowni. To co najbardziej mnie w nich zaskoczyło to zasięg Bluetooth, który pozwala na oddalanie się nawet do 30 metrów od urządzenia. Świetny wygląd, bardzo dobre wykonanie, duża wygoda podczas treningu i odpowiednia jakość dźwięku to wszystko czego oczekuję od słuchawek sportowych. Plantronics BackBeat Fit 305 spełniają wszystkie te wymagania. To najlepsze tego typu słuchawki jakie do tej pory miałam okazję testować!

Plantronics BackBeat Fit 305 dostępne są w cenie około 399 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *