News Telefony

Nowy następca – BlackBerry KEY2

W odróżnieniu do swojego poprzednika KEY2 charakteryzuje się wygodniejszą, ulepszoną klawiaturą oraz większą wydajnością – a to wszystko za sprawą mocniejszych podzespołów. BlackBerry z serii KEY zostały okrzyknięte za najlepsze urządzenia z fizyczną klawiaturą, a co reprezentuje sobą nowy model BlackBerry KEY2?
 
W nowej wersji urządzenia producent zdecydował się na rewolucję, której ogólna ocena jest bardzo pozytywna. BlackBerry KEY2 został zamknięty w obudowę o charakterystycznej fakturze, a to wszystko spojone jest dzięki metalowej ramce. 4,5 calowy wyświetlacz o proporcjach 3:2 świetnie spisuje się w połączeniu z najważniejszym atutem smartfona, czyli fizyczną, podświetlaną klawiaturą QWERTY.
 
Klawiatura przeszła metamorfozę. Zwiększono jej przyciski o 20% każdy, są one teraz matowe, a nie jak w pierwszej generacji telefonu błyszczące. Dodano do niej dodatkowy przycisk Speed Key pozwalający na utworzenie 52 skrótów do wybranych aplikacji lub kontaktów. Nadal klawiatura może być wykorzystana, jako gładzik, a w klawisz spacji został zaimplementowany czytnik linii papilarnych.
 
Względem poprzednika zauważymy również większą wydajność w odświeżonym modelu BlackBerry. Wszystko za sprawą ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 660 i 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Zmianie na lepsze uległ również aparat, który wyposażony został w podwójny obiektyw 12 Mpix + 12 Mpix, a na froncie znalazła się kamerka o rozdzielczości 8 Mpix, która w słabych warunkach oświetleniowych wspomagana jest przez doświetlanie wyświetlaczem.
 
Całość działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z praktycznymi aplikacjami dodanymi przez producenta. Twórcy obiecują również comiesięczne poprawki bezpieczeństwa oraz aktualizację do Androida P.
 
Nowe urządzenie BlackBerry w najbliższych tygodniach ma trafić do sprzedaży. W Polsce też go kupimy, ale możemy być już pewni, że nie z oficjalnej dystrybucji, a za pośrednictwem jakiegoś sklepu. Smartfon wstępnie wyceniono na 2550 zł jednak cena uzależniona jest od konfiguracji sprzętowej (pamięci na dane).
 
Źródło: blackberrymobile.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *