Komputery News

Apple Macbook Air 2018 – elegancja w nowoczesnym wydaniu – TechBox

Najnowszy model Macbooka z serii Air znowu nie jednemu użytkownikowi zawróci w głowie. Jego obudowa jest jeszcze bardziej smuklejsza i lżejsza. Dodatkowo dostępna jest w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości oraz złotym. Do zestaw otrzymujemy wyświetlacz Retina, Touch ID, nowoczesną klawiaturę oraz gładzik Force Touch.
 
Wyświetlacz Retina o przekątnej 13,3 cala zapewnia czterokrotnie większą liczbę pikseli na cal niż wyświetlacz HD. Dzięki temu tekst jest bardziej wyraźny i realistyczny, a dokumenty czyta się jeszcze bardziej komfortowo jak druk na zwykłej kartce papieru. Producent zadbał również o odpowiednie odwzorowanie barw i intensywność, Jest ona o 48% większa w porównaniu do poprzedniej generacji.
 
Touch ID to innowacyjne zabezpieczenie i niespotykana wygoda, które są nieodłącznym elementem MacBooka Air 2018. Dzięki tej funkcji wystarczy, że przyłożymy palec do czytnika, a Mac od razu się odblokuje, uzyskamy dostęp do zabezpieczonych notatek, dokumentów czy ustawień systemowych. W sieci zapłacimy poprzez odczyt linii papilarnych dzięki opcji Apple Pay.
 
Za przechowywanie naszych wrażliwych danych odpowiedzialny jest chip Apple T2 Security, specjalnie zaprojektowany przez Apple układ scalony, który bardzo skutecznie chroni nasz komputer. W połączeniu z Touch ID możemy mieć niemalże 100% pewność, że nasze informacje oraz przechowywane dane są bezpieczne. Dzięki szyfrowania ,,w locie” wszystkie dane na dysku SSD są automatycznie i w pełni zaszyfrowane.
 
Za wygodę wprowadzania tekstu odpowiedzialna jest klawiatura najnowszej generacji wykorzystująca specjalnie opracowany przez producenta mechanizm motylkowy. Dzięki temu rozwiązaniu MacBook Air 2018 ma jeszcze bardziej stabilne klawisze, które reagują szybciej i bardziej precyzyjnie. Indywidualne oświetlenie LED każdego klawisza zapewnia jeszcze większy komfort pisania w ciemności.
 
MuliTouch w nowym modelu jest o 20% większy, a to w połączeniu z technologią Force Touch zapewnia nam jeszcze wyższy poziom komunikowania się z systemem. Dzięki licznej ilości gestów, zmianie siły nacisku i specjalnie zaprojektowanym gestom obsługa ultrabooka nigdy nie była tak prosta.
 
Choć ultrabook waży zaledwie 1,25 kilograma w jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel Core i5 ósmej generacji, do 16 GB pamięci RAM oraz aż do 1,5 TB pamięci masowej SSD. To wszystko, aby zapewnić maksymalną wydajność dla każdego użytkownika oraz błyskawicznie uruchamiające się programy. Dzięki takim parametrom codzienne czynności możemy wykonywać płynnie, błyskawicznie i komfortowo bez obaw, że nie starczy nam wydajności.
 
Seria komputerów Air charakteryzuje się bardzo wydajnym czasem pracy na baterii. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdzie bateria zapewnia nam do 12 godzin pracy na baterii. Dzięki temu bez obaw możemy wyjść z domu do pracy na cały dzień nie martwiąc się o dodatkowe źródło zasilania.
 
Zastosowany port Thunderbolt 3 to udoskonalona wersja uniwersalnego portu łączącego zachowanym w standardzie USB-C. Najnowszy MacBook Air zapewnia dwa takie porty służące do ładowania baterii oraz do przesyłania danych z prędkością nawet do 40 Gb/s, czyli dwukrotnie większą niż poprzednia generacja Thunderbolt 2. Dodatkowym atutem wejścia jest obustronna wtyczka – nie ważne, którą stroną włożymy, będzie ona działać prawidłowo.
 
Mocne wrażenia multimedialne zapewniają głośniki, które zostały zaprojektowane dzięki nowej techniki przetwarzania. Dzięki temu są one o 25% głośniejsze w porównaniu do poprzedniej generacji oraz zapewniają dwa razy więcej basu oraz pełniejsze brzmienie.
 
Całość zamknięta jest w nowoczesną obudowę Apple wykonaną z jednego stopu aluminium. Niesamowicie trwała i odporna obudowa o nieskazitelnym wyglądzie. Umówmy się każdy chciałby posiadać taki sprzęt w swoich rękach.
 
Opracowanie własne

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *