Elektronika News

Robot Pillo dbający o nasze zdrowie

Nowoczesne technologie zaskakują nas z dnia na dzień. Nie tak dawno wspominaliśmy o nowej funkcji Google zajmującej się naszym zdrowiem, a dziś amerykańska firma Pillo health prezentuje nam robota, który będzie pamiętał o godzinach brania przez nas leków.

 

Firma Pilo health prezentujący nam swojego nowego i przyjaznego robota przypomina mi słynny polski film „Seksmisja” gdzie wszystkim kobietom inteligentny system sygnalizował kiedy powinny wziąć pigułkę. Robot pillo to swego rodzaju osobista pielęgniarka ze sztuczną inteligencją. Urządzenie z wyświetlaczem programujemy tak aby przypominało nam, że czas wziąć lekarstwo. Słynny tekst z filmu „weź pigułkę, weź pigułkę” wchodzi na salony. Sprzęt dzięki funkcji video i kamerze może bez żadnych problemów rozpoznawać twarz użytkownika pokazując w ten sposób nasz indywidualny program ćwiczeń, czy harmonogram brania leków.

https://youtu.be/QjJ_GffiNEE

Robot Pillo dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie się komunikować z użytkownikiem odpowiadając na jego pytania dotyczące zdrowia, żywności lub medycyny. Nowoczesny asystent będzie nam nie tylko przypominał o lekach, ale również i dozował wszelkiego rodzaju tabletki. Wystarczy na początku wsypać wskazane lekarstwa i zaprogramować urządzenie tak aby odliczało nam stosowne ilości leków o konkretnej godzinie.

Źródło: mimorelia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *