Każdy z nas uruchamiając nowy komputer lub sprzęt, na którym został od nowa zainstalowany system Windows staje przed zadaniem instalacji programów do codziennej pracy. Dzisiaj przedstawię Wam listę najbardziej popularnych i wykorzystywanych programów przez Polaków wraz ze stosownymi linkami. Uważam, że każdy powinien mieć zebrane wszystko w jednym miejscu.

 
W tym poradniku pominę krok samej instalacji systemu oraz instalacji potrzebnych sterowników.
 

  1. Przeglądarka internetowa:

 
Na początek przyjazna nam przeglądarka internetowa. Użytkownicy często posiadają liczne zakładki czy zapisane hasła, które można w łatwy sposób przenieść poprzez synchronizację konta. W tym celu należy zainstalować używaną przez nas, na co dzień przeglądarkę.
 
Chrome
 
Firefox
 
Opera
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Odtwarzanie multimediów:

 
Aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odtworzyć interesującego nas filmu czy też muzyki warto zainstalować pakiet kodeków przeznaczonych do systemu Windows:
 
K-Lite Codec Pack
 
ALL Player
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Oprogramowanie biurowe:

 
W codziennej pracy zapewne każdy z nas tworzy, odczytuje lub edytuje ważne dokumenty, prezentacje czy też arkusze kalkulacyjne. Warto zainteresować się kilkoma programami:
 
Adobe Reader
 
– Microsoft Office (płatny)
 
Libre Office
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Inne programy:

 
Kilka ważnych programów, które usprawnią naszą codzienną pracę:
 
Adobe Air
 
Adobe Flash
 
Unity Web Player
 
WinRAR
 
Audacity (prosty edytor muzyczny)
 
Picasa 3 (edytor i menadżer plików graficznych)
 
UltraISO (program do pracy z obrazami ISO)
 

fot. Jakub Schulz

 
Warto wspomnieć, że program antywirusowy w systemach Windows 8 i wyżej jest już wbudowany – Windows Defender, a oprogramowanie Java zintegrowane jest z przeglądarką internetową.
 
Dla użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows 7 i starszych zachęcamy do instalacji oprogramowania antywirusowego oraz oprogramowania Java.
 
Java
 
Microsoft Security Essentials
 
Opracowanie własne