Programy użytkowe po instalacji systemu

0

Każdy z nas uruchamiając nowy komputer lub sprzęt, na którym został od nowa zainstalowany system Windows staje przed zadaniem instalacji programów do codziennej pracy. Dzisiaj przedstawię Wam listę najbardziej popularnych i wykorzystywanych programów przez Polaków wraz ze stosownymi linkami. Uważam, że każdy powinien mieć zebrane wszystko w jednym miejscu.

 
W tym poradniku pominę krok samej instalacji systemu oraz instalacji potrzebnych sterowników.
 

  1. Przeglądarka internetowa:

 
Na początek przyjazna nam przeglądarka internetowa. Użytkownicy często posiadają liczne zakładki czy zapisane hasła, które można w łatwy sposób przenieść poprzez synchronizację konta. W tym celu należy zainstalować używaną przez nas, na co dzień przeglądarkę.
 
Chrome
 
Firefox
 
Opera
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Odtwarzanie multimediów:

 
Aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odtworzyć interesującego nas filmu czy też muzyki warto zainstalować pakiet kodeków przeznaczonych do systemu Windows:
 
K-Lite Codec Pack
 
ALL Player
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Oprogramowanie biurowe:

 
W codziennej pracy zapewne każdy z nas tworzy, odczytuje lub edytuje ważne dokumenty, prezentacje czy też arkusze kalkulacyjne. Warto zainteresować się kilkoma programami:
 
Adobe Reader
 
– Microsoft Office (płatny)
 
Libre Office
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Inne programy:

 
Kilka ważnych programów, które usprawnią naszą codzienną pracę:
 
Adobe Air
 
Adobe Flash
 
Unity Web Player
 
WinRAR
 
Audacity (prosty edytor muzyczny)
 
Picasa 3 (edytor i menadżer plików graficznych)
 
UltraISO (program do pracy z obrazami ISO)
 

fot. Jakub Schulz

 
Warto wspomnieć, że program antywirusowy w systemach Windows 8 i wyżej jest już wbudowany – Windows Defender, a oprogramowanie Java zintegrowane jest z przeglądarką internetową.
 
Dla użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows 7 i starszych zachęcamy do instalacji oprogramowania antywirusowego oraz oprogramowania Java.
 
Java
 
Microsoft Security Essentials
 
Opracowanie własne

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFotograficzny hard rock cafe, czyli Wonder Photo Shop
Następny artykułRecenzja gry Król Ozo
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.