Każdy z nas uruchamiając nowy komputer lub sprzęt, na którym został od nowa zainstalowany system Windows staje przed zadaniem instalacji programów do codziennej pracy. Dzisiaj przedstawię Wam listę najbardziej popularnych i wykorzystywanych programów przez Polaków wraz ze stosownymi linkami. Uważam, że każdy powinien mieć zebrane wszystko w jednym miejscu.

W tym poradniku pominę krok samej instalacji systemu oraz instalacji potrzebnych sterowników.

  1. Przeglądarka internetowa:

Na początek przyjazna nam przeglądarka internetowa. Użytkownicy często posiadają liczne zakładki czy zapisane hasła, które można w łatwy sposób przenieść poprzez synchronizację konta. W tym celu należy zainstalować używaną przez nas, na co dzień przeglądarkę.

Chrome

Firefox

Opera

fot. Jakub Schulz

 

  1. Odtwarzanie multimediów:

Aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odtworzyć interesującego nas filmu czy też muzyki warto zainstalować pakiet kodeków przeznaczonych do systemu Windows:

K-Lite Codec Pack

ALL Player

fot. Jakub Schulz

 

  1. Oprogramowanie biurowe:

W codziennej pracy zapewne każdy z nas tworzy, odczytuje lub edytuje ważne dokumenty, prezentacje czy też arkusze kalkulacyjne. Warto zainteresować się kilkoma programami:

Adobe Reader

– Microsoft Office (płatny)

Libre Office

fot. Jakub Schulz

 

  1. Inne programy:

Kilka ważnych programów, które usprawnią naszą codzienną pracę:

Adobe Air

Adobe Flash

Unity Web Player

WinRAR

Audacity (prosty edytor muzyczny)

Picasa 3 (edytor i menadżer plików graficznych)

UltraISO (program do pracy z obrazami ISO)

fot. Jakub Schulz

Warto wspomnieć, że program antywirusowy w systemach Windows 8 i wyżej jest już wbudowany – Windows Defender, a oprogramowanie Java zintegrowane jest z przeglądarką internetową.

Dla użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows 7 i starszych zachęcamy do instalacji oprogramowania antywirusowego oraz oprogramowania Java.

Java

Microsoft Security Essentials

Jeśli prowadzisz firme to na pewno przyda ci się prosta  oraz intuicyjna aplikacja do wystawiania faktur i księgowośći online. Autorem jest firm Comarch, która od ponad 20 lat pisze programy ksiegow dla polskich firm. Sprawdź wec aplikację ERP XT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here