Aplikacje News Telefony

Nagrody Google Play Awards rozdane dla 10 najlepszych aplikacji na Androida

W sklepie Play znajduje się ogromna ilość lepszych i gorszych aplikacji dla systemu Android. W tym roku, w celu nagrodzenia najciekawszych programów i gier Google po raz pierwszy w historii rozdało nagrody Google Play Awards.

Podczas konferencji giganta z Mountain View rozdano nagrody Google Play Awards dla twórców najlepszych aplikacji dostępnych w sklepie Play. Nagrody zostały wręczone w 10 kategoriach, do każdej z których nominowano 5 programów, które zostały wydane w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub otrzymały aktualizację wprowadzającą istotne zmiany.

Najlepszą aplikacją dostępną w Androidowym sklepie został Houzz. Jest to program służący do aranżacji wnętrz dzięki, któremu można zaprojektować dowolne pomieszczenie w domu. Aplikacja wyposażona w specjalny kreator daje nam możliwość eksperymentowania z niemal dowolnym ustawieniem mebli w pokoju, którego zdjęcie możemy wgrać samodzielnie.

W kategorii Early Adopter wygrał World Around Me, służący do wyszukiwania najbliższych sklepów, kin i tym podobnych na podstawie GPS-a oraz aparatu w smartfonie. Wyniki wyszukiwania są pokazywane wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Za najlepszą aplikację rodzinną uznano Thinkrolls 2. Jest to gra edukacyjna, polegająca na przeprowadzeniu bohatera przez labirynt. Każdy kolejny poziom wprowadza nowy, unikalny obiekt, którego użycie jest wymagane do ukończenia planszy.

Kategorie Go Global wygrała gra, której powstanie było niemałym zaskoczeniem dla wszystkich. Pokémon Shuffle Mobile jest to jedna z pierwszych produkcji pierwotnie tworzonych na konsolę Nintendo 3DS, która została przeniesiona na ekrany komórek. Rozgrywka polega na dopasowywaniu stworków tak, aby trzy identyczne znajdowały się obok siebie.

Najlepszą grą okazało się Clash Royale. W tej produkcji wcielamy się we władcę i przeprowadzamy pojedynki z innymi graczami. Tytuł ten jest unikalnym połączeniem różnych gatunków gier, zaczynając od walk znanych z produkcji MOBA, przez charakterystyczne motywy znane z karcianek, czy tower defense.

Najbardziej innowacyjną została aplikacja NYT VR. Pozwala ona na podgląd różnych materiałów dziennikarskich w technologii VR (do oglądania wymagane są gogle VR, jak Google Cardboard, czy Samsung Gear VR).

Programem, który najlepiej korzysta z możliwości Material Design stał się Robinhood.  Służy on do handlowania akcjami na wielu amerykańskich giełdach bez opłacania prowizji. Dzięki przejrzystemu designowi umożliwia on także łatwy dostęp do danych rynkowych, statystyk oraz ich analiz.

Przy rozdaniu nagród, w których pojawiły się różne kategorie gry, nie mogło zabraknąć tak zwanych indyków. Gry z gatunku Indie, są to produkcje niezależne, przygotowane przy niskim budżecie. Za najbardziej wyróżniającą się produkcję Indie uznano Alphabear, czyli tytuł polegający na układaniu wyrazów z wyświetlonych liter.

Kolejną kategorią, nagradzającą za najlepsze wykorzystanie usługi Google Play Games Services wygrał Table Tennis Touch. Jest to komórkowy symulator popularnego ping ponga.

Nagrodę za najlepszy start otrzymał Hopper. Stworzona przez młodych programistów aplikacja służąca do wyszukiwania lotów szybko zyskała sporą popularność. Wystarczy w niej wybrać lotnisko startowe, docelowe oraz termin wycieczki, a Hopper znajdzie dla nas wszystkie odpowiadające loty oraz powiadomi o najniższej cenie.

google-play-awards

Źródło: Google Play

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *