Aplikacje Komputery News Poradniki

Programy użytkowe po instalacji systemu

Każdy z nas uruchamiając nowy komputer lub sprzęt, na którym został od nowa zainstalowany system Windows staje przed zadaniem instalacji programów do codziennej pracy. Dzisiaj przedstawię Wam listę najbardziej popularnych i wykorzystywanych programów przez Polaków wraz ze stosownymi linkami. Uważam, że każdy powinien mieć zebrane wszystko w jednym miejscu.

W tym poradniku pominę krok samej instalacji systemu oraz instalacji potrzebnych sterowników.

  1. Przeglądarka internetowa:

Na początek przyjazna nam przeglądarka internetowa. Użytkownicy często posiadają liczne zakładki czy zapisane hasła, które można w łatwy sposób przenieść poprzez synchronizację konta. W tym celu należy zainstalować używaną przez nas, na co dzień przeglądarkę.

Chrome

Firefox

Opera

fot. Jakub Schulz

 

  1. Odtwarzanie multimediów:

Aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odtworzyć interesującego nas filmu czy też muzyki warto zainstalować pakiet kodeków przeznaczonych do systemu Windows:

K-Lite Codec Pack

ALL Player

fot. Jakub Schulz

 

  1. Oprogramowanie biurowe:

W codziennej pracy zapewne każdy z nas tworzy, odczytuje lub edytuje ważne dokumenty, prezentacje czy też arkusze kalkulacyjne. Warto zainteresować się kilkoma programami:

Adobe Reader

– Microsoft Office (płatny)

Libre Office

fot. Jakub Schulz

 

  1. Inne programy:

Kilka ważnych programów, które usprawnią naszą codzienną pracę:

Adobe Air

Adobe Flash

Unity Web Player

WinRAR

Audacity (prosty edytor muzyczny)

Picasa 3 (edytor i menadżer plików graficznych)

UltraISO (program do pracy z obrazami ISO)

fot. Jakub Schulz

Warto wspomnieć, że program antywirusowy w systemach Windows 8 i wyżej jest już wbudowany – Windows Defender, a oprogramowanie Java zintegrowane jest z przeglądarką internetową.

Dla użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows 7 i starszych zachęcamy do instalacji oprogramowania antywirusowego oraz oprogramowania Java.

Java

Microsoft Security Essentials

Jeśli prowadzisz firme to na pewno przyda ci się prosta  oraz intuicyjna aplikacja do wystawiania faktur i księgowośći online. Autorem jest firm Comarch, która od ponad 20 lat pisze programy ksiegow dla polskich firm. Sprawdź wec aplikację ERP XT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *