News

Jak wygląda wymiana szybki i kiedy można ją wykonać?

Właściciele telefonów, które uległy uszkodzeniu, bardzo często przekonani są, że jedyną metodą na ich naprawę będzie wymiana ekranu. W wielu przypadkach jednak, podczas upadku dochodzi do uszkodzenia samej szybki, której naprawa bardzo często okazuje się znacznie tańsza, niż wymiana całego modułu wyświetlacza. Czy możesz wymienić samą szybkę?

Czy wiesz, że wymiana szybki może okazać się bardzo opłacalna? Wymiana ekranu to często koszt wielkości połowy ceny nowego telefonu. Sama wymiana szybki w większości przypadków nie przekracza wartości około 30% ceny telefonu. Wymiana szybki iPhone Wrocław ma jeszcze jedną dużą zaletę, pozwala na zachowanie oryginalnego wyświetlacza.

Jak wygląda wymiana szybki?

Procedura serwisowa rozpoczyna się od odseparowania uszkodzonej szybki od ekranu. W niektórych modelach szybka połączona jest z warstwą dotykową. Jak odbywa się naprawa? Płaskie wyświetlacze są rozdzielane mechanicznie od szybki na przykład przy pomocy odpowiedniej długości drutu molibdenowego o odpowiedniej grubości. W przypadku nowoczesnych, zakrzywionych ekranów niezbędne będzie jednak użycie separatora kriogenicznego, który pozwala na kontrolowane zamrożenie i wykruszenie warstwy kleju. Następnie osoba odpowiedzialna za naprawę telefonu, przystępuje do dokładnego usunięcia wszystkich pozostałości kleju oraz szkła po pęknięciu. Przydaje się do tego specjalny rozpuszczalnik. W trakcie naprawy telefon znajduje się w komorze bezpyłowej, w której jest dokładnie czyszczony i przygotowywany do nałożenia kleju i szybki. Następnie przy pomocy odpowiedniej temperatury wszystkie elementy są ze sobą łączone, tak by uzyskać pełną trwałość.

Po przeprowadzeniu naprawy telefon przechodzi bardzo dokładne testy, aby sprawdzić, czy dotyk w każdym miejscu ekranu działa poprawnie. Po oczyszczeniu i testach telefon jest gotowy, by trafić do swojego właściciela. Warto jednak pamiętać o tym, że wymiana szybki w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwa. Między innymi ze względu na brak odpowiedniej komory bezpyłowej, która w trakcie naprawy będzie niezbędna. Jeśli jednak chcesz próbować zrobić to samodzielnie, pamiętaj o tym, że w prosty sposób możesz uszkodzić telefon i podnieść koszty ostatecznej naprawy o cenę nowego modułu wyświetlacza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *