Komputery News

ASUS zapowiada notebooki dla graczy ROG Strix GL553 i GL753 na polskim rynku

Rynek sprzętu komputerowego cieszy się sporą popularnością nie tylko na świecie, ale również i w Polsce. Firma Asus jako jeden z przodujących graczy tego rynku, podczas targów IEM w Katowickim Spodku zaprezentowała nam Notebooki ROG Strix GL553 i GL753.

 

Gaming bez limitów

Notebooki z serii ASUS ROG Strix odpowiadają na potrzeby użytkowników, którzy chcą grać czy pracować w dowolnym miejscu, także w podróży – są wydajne i lekkie, więc zabranie ich ze sobą nie stanowi problemu.

ROG Strix GL553 / fot.prasowe

W smukłej, jak na tę kategorię produktową, obudowie zamknięte zostały najnowsze podzespoły, które gwarantują wydajną pracę i płynną rozgrywkę. Na pokładzie modeli ROG Strix GL553 i GL753 znalazły się procesory Intel® Core™ siódmej generacji oraz karty graficzne NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti lub GTX1050, oparte o architekturę Pascal. Innowacyjne technologie jak np. NVIDIA Game Ready dostarczają najwyższy poziom efektów wizualnych w najnowszych tytułach.

ROG Strix GL553 / fot. prasowe

Z kolei dzięki obsłudze DirectX 12 gry działają płynnie, szybko, przy optymalnym poborze prądu. Laptopy te obsługują maksymalnie 32GB pamięci RAM w modułach 2133 MHz DDR4, a w najwyższych konfiguracjach znajdziemy też dyski SSD typu PCIe® Gen3 x4 o pojemności 512GB. Do tego dwupasmowa karta Wi-Fi 802.11ac, gniazdo USB typu C, gniazda USB 3.0 oraz i preinstalowany system operacyjny Windows 10.

Precyzyjna nawigacja i wyraźny obraz

Laptopy ASUS ROG Strix GL553 i GL753 otrzymały klawiaturę typu chiclet z czterostrefowym podświetleniem w kolorach RGB. Na większy komfort grania i łatwiejsze sterowanie wpływają wyróżnione klawisze WASD, obszerna spacja, odosobnione kursory i skok na poziomie 2,5 mm. Technologia anti-ghosting oraz możliwość rozpoznawania nawet 30 jednocześnie wciśniętych klawiszy umożliwiają precyzyjną nawigację.

ROG Strix GL753 / fot.prasowe

Wyświetlacze zarówno w 17,3 calowym ROG Strix GL753, jak i 15,6 calowym ROG Strix GL553 oferują wysokiej klasy rozdzielczość Full HD i szerokie kąty widzenia – obraz będzie wyraźny, nawet gdy będziemy patrzeć na niego z boku. Matowe wykończenie eliminuje odblaski i refleksy z otoczenia.

Inteligentne chłodzenie i oprogramowanie ROG

Unikalna technologia Cooling Overboost pozwala użytkownikowi samodzielnie ustawić prędkość wentylatorów, a za sprawą inteligentnego systemu zarządzania ciepłem zapewnia notebookom maksymalną wydajność chłodzenia w trakcie intensywnych i długotrwałych rozgrywek.

ROG Strix GL753 / fot.prasowe

Narzędzie ROG GameFirst III eliminuje opóźnienia przez nadawanie najwyższego priorytetu pakietom sieciowym z gier oraz rezerwowanie dla nich większej przepustowości. Użytkownik może korzystać z czterech gotowych trybów (Optymalizacja, Granie, Strumieniowanie mediów, Udostępnianie plików), a także zmieniać ustawienia ręcznie, dzięki czemu uzyskuje pełną kontrolę nad działaniem sieci.

Dostępność i ceny

Najnowsze notebooki ASUS ROG Strix GL553 i GL753 trafią do polskiej sprzedaży w pierwszej połowie marca 2017. Ich ceny uzależnione są od konfiguracji i będą zaczynać się od:

• ROG Strix GL553VE – 4999 zł
• ROG Strix GL553VD – 4399 zł
• ROG GL753VE – 5299 zł
• ROG GL753VD – 4899 zł

Notebooki ASUS ROG Strix GL553 i GL753 będzie można zobaczyć na stoisku zorganizowanym przez firmy Play i ASUS na INTEL EXTREME MASTERS w Katowicach w dniach 3-5 marca 2017r.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *