Jak rozebrać flagowca? News Poradniki Serwis Telefony

Jak wymienić szybkę aparatu fotograficznego w telefonie Samsung Galaxy S7 i S7 Edge?

Mogłoby się wydawać, że najbardziej podatną na uszkodzenia mechaniczne częścią w telefonie komórkowym jest wyświetlacz, jak się jednak okazuje nie tylko. Przykładem mogą być flagowe smartfony Samsunga z rodziny Galaxy S6 do S8 ze szklanymi tylnymi pokrywami. Technologiczna postanowiła zaprezentować jak poradzić sobie z uszkodzonym szkiełkiem aparatu fotograficznego w modelach Galaxy S7 i S7 Edge.

 

Wielu z Was pyta nas co zrobić w przypadku uszkodzenia tylnej szybki od aparatu fotograficznego w telefonie Samsung Galaxy S7/S7 Edge. Postanowiliśmy odpowiedzieć na Wasze pytania i napisać poradnik, w którym przedstawimy w jak prosty sposób możemy dokonać wymiany takiego szkiełka.

Niezwykle prosta naprawa

Do przeprowadzenia tej jakże prostej wymiany potrzebujemy kilku narzędzi GSM, które zapewne znane są Wam już z naszych poprzednich poradników. Do podgrzania przyda się nam opalarka lub suszarka do włosów. Warto wyposażyć się również w pęsetę. Jako danie główne będziemy także potrzebować nowego szkiełka, które z pewnością znajdziecie w polskich sklepikach GSM (głównie Allegro). Nie pozostaje nam nic innego jak tylko przystąpić do naprawy naszego urządzenia, które ma uszkodzone szkiełko aparatu fotograficznego w telefonie Samsung Galaxy S7 Edge.

Pęknięta szybka modułu aparatu Galaxy S7 Edge fot.JerryRigEverything / youtube

Już na początku do dzieła wkracza opalarka, którą podgrzejemy całe szkiełko aparatu fotograficznego. Jest nam to potrzebne do dalszego demontażu. Pamiętajmy aby nie podgrzewać szkiełka w jednym miejscu cały czas na najwyższym poziomie, ponieważ może to spowodować przebarwienia na tylnej pokrywie.

Wymiana tylnego szkiełka Galaxy S7 Edge fot.JerryRigEverything / youtube

Powyższe czynności spowodują, że klej trzymający szkiełko puści dzięki czemu będziemy mogli je zdemontować. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że nie musimy się przejmować pękniętą szybką, ponieważ i tak jest uszkodzona. Po solidnym podgrzaniu wystarczy, że użyjemy pęsety stopniowo oddzielając elementy szkła. Należy również uważać aby nie uszkodzić całego modułu kamery pod szkiełkiem, dlatego przy oddzielaniu szkła róbmy to bardzo ostrożnie.

Oddzielanie szkła w Samsung Galaxy S7 Edge fot.JerryRigEverything / youtube

Po dokładnym zdemontowaniu szkła z całej ramki wystarczy, że oczyścimy okolice ramki szkiełka z pozostałości kleju. Do tej czynności możemy wykorzystać patyczek do uszu lekko nasączony spirytusem odtłuszczając całą ramkę. Po wykonaniu tych wszystkich czynności wystarczy, że nakleimy nowe świeżo zakupione szkiełko. Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć, że resztki takiego kleju faktycznie zostały, a usunięcie go jest niezbędnego do prawidłowego przyklejenia nowego szkiełka, które ma już gotową warstwę kleju.

Oczyszczanie z kleju okolicy szkiełka w Samsung Galaxy S7 Edge fot.JerryRigEverything / youtube

Naprawa jest bardzo prosta i możliwa do przeprowadzenia nawet w domowych warunkach przy użyciu zwykłej suszarki do włosów. Oczywiście istnieje również drugi sposób wymiany pękniętego elementu, niestety jest on znacznie droższy i najczęściej opłaca się go wykonać przy uszkodzeniu mechanicznym tylnej pokrywy. Na rynku bowiem możemy kupić całą tylną pokrywę do modeli Galaxy S7/S7 Edge wraz ze szkiełkiem aparatu fotograficznego.

Tylna pokrywa do Samsunga Galaxy S7 Edge / allegro.pl / imglayer

Wszystkie czynności jakie zostały przedstawione w tym poradniku wykonujecie na własną odpowiedzialność. Jeśli macie jakieś pytania, to zapraszamy do komentarzy, na wszystkie chętnie odpowiemy. Prawda, że proste?

Źródło: Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *