W internecie wiele się pisze o różnego rodzaju oszustwach. Oprócz sklepów internetowych, które naciągają swoich klientów coraz częściej internauci padają ofiarą oszustw telefonicznych. Warto zwracać uwagę na wszystkie połączenia, w szczególności te „tajemnicze”. W dzisiejszym artykule mamy dla Was ostrzeżenie przed numerem, który natarczywie wydzwania do swoich ofiar licząc, że ktoś oddzwoni. Jakie mogą być tego konsekwencje?

 

Odbierając nasz telefon dość często słyszymy, że są to przypadkowe połączenia tzw. pomyłki. Niestety zdarzają się też takie, które natarczywie do nas wydzwaniają próbując nas sprowokować chociażby do odebrania lub oddzwonienia. Większość z nas być może ignoruje tego typu połączenia, ale druga część wpada w sidła oszustów, którym zależy głównie na tym, aby oddzwonić i wpaść w wir płatnego połączenia. W ostatnim czasie otrzymywałem takie połączenia. Zdziwiło mnie to, ponieważ połączenia miały miejsce o różnych godzinach: rano, a nawet w późno wieczorem. Postanowiłem podzielić się informacją ze wszystkimi czytelnikami naszego portalu, aby uważać na numer +48223263302. Ilość połączeń potrafi być bardzo natarczywa, a komuś kto tak wydzwania zależy, aby wykonać połączenie zwrotne. Oczywiście odradzam, najlepiej zablokować numer, ponieważ sprawca połączeń jest na tyle sprytny, że oddzwania również po jakimś czasie. Dodatkowym atutem tego tajemniczego „gagatka” jest sam numer, który wskazuje na polski, co może wzbudzać zaufanie wśród Polaków.

Ostrzeżenia na temat numeru +48223263302 znajdziecie również w internecie. Na różnych forach czy portalach znajdziemy różne wpisy ostrzegające. Niektórzy piszą o tym, że po oddzwonieniu (złapaniu na połączeniu) naciągani jesteśmy nawet 21 zł. Wybaczcie, że nie potwierdzę tej informacji, ale dodatkowe i świadome koszty to niepotrzebne ryzyko. Najlepszym rozwiązaniem dla każdego z Was jest oczywiście blokada numeru oraz informowanie wszystkich celem ostrzegania przed ewentualnymi kosztami. Być może nie wszyscy padną ofiarą takiej pułapki, ale pytanie ilu z Was ciągłe połączenia będą denerwować na tyle, żeby oddzwonić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here