News Telefony

Prace nad Andromeda OS wstrzymane!

Kilka dni temu w Internecie zrobiło się głośno o nowym projekcie Microsoft. Niestety firma postanowiła zrezygnować z nowych smartfonów i nagle wstrzymała swoje prace z uwagi na brak zdecydowania się, jaka ma być ostateczna grupa odbiorców.
 
Oczywiście zaprzestanie prac nad nowym projektem wiąże się nie tylko z powodu braku określenia docelowej grupy odbiorców. System operacyjny Andromeda OS bardzo mocno opiera się o Windows 10. Niestety wcześniejsze próby wprowadzenia Windows 10 Mobile na rynek smartfonów okazał się niewypałem, a firmie bardzo trudno po raz kolejny przekonać konsumentów do oprogramowania Microsoft na smartfonach. Niestety poprzedni system został wycofany z uwagi na liczne wady i niezadowolenie ze strony samych użytkowników.
 
Kolejny powód to tak jak już wcześniej pisałem brak szczegółowego określenia docelowej grupy odbiorców. Projektanci nadal nie wiedzą czy rynek potrzebuje raczkującego systemu z dostępem do Microsoft Store na wyłączność, czy może powinno iść w ślady urządzeń Surface i dać rynkowi produkt, który będzie łączyć Microsoft Store i klasyczne aplikacje Windowsa.
 
Na pewno możemy być pewni, że wstrzymanie prac nad projektem nie oznacza jego porzucenia. Firma wyciągnęła wnioski z poprzedniego zawodu Windows 10 Mobile i chce wypuścić na rynek sprawdzone urządzenie, które będzie wolne od wad – przynajmniej w teorii.  Andromeda OS niewątpliwie może być przełomem na rynku, ale nie wiadomo czy ostatecznie pojawi się w formie znanej z przecieków krążących w Internecie.
 
Źródło: techradar.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *