Jak wiemy świat wideokonferencji kwitnie w najlepsze. Obecne czasy powodują, że nawet te ważne spotkania biznesowe możemy odbywać za pomocą komunikatorów internetowych na całym świecie. Warto zwrócić uwagę na to, że często kamery jak i mikrofony wbudowane w przenośne komputery są słabej, jakości ponieważ producenci nie przywiązują do tego większej wagi.

Dziś przedstawiamy Wam urządzenie, a właściwie dwa urządzenia, które dodatkowo są na tyle kompaktowe, że można je zabrać ze sobą w torbę – mowa tutaj o Trust GTC 786.


W opakowaniu znajdziemy kamerę internetową oraz mikrofon. Co ciekawe urządzenia są osobne, dzięki temu z łatwością ustawimy je w dogodnym dla nas miejscu. Zestaw idealnie nadaje się do używania w komunikatorach internetowych, czy YouTube.

Na plus zasługuje również technologia plug and play, która pozwala ominąć skomplikowany proces instalacyjny, a całość sprowadza się do podpięcia przewodu do komputera. Jeśli o nim mowa to ma on długość 1,4 m i zakończony jest wtykiem USB.


Kamera internetowa rejestruje obraz w rozdzielczości 8 megapikseli. Ma możliwość nagrywania obrazu oraz robienia zdjęć. Tak naprawdę funkcjonalność zależna jest od posiadanego oprogramowania na naszym komputerze.

Sam stojak jest elastyczny i doskonale dostosuje się do ekranu laptopa lub jako podstawka na biurko trzymająca obiektyw w odpowiednim, wybranym przez nas położeniu.


W ustawieniach znajdziemy m.in. automatyczny balans bieli, wyostrzanie obrazu w zależności od warunków oświetleniowych, czy automatyczną stabilizację obrazu.
Jeśli chodzi o mikrofon on również spoczywa na masywnej podstawie, która zapewnia mu pewne oparcie na blacie. Łatwo dostępny przycisk ON/OFF z pewnością ułatwi obsługę urządzenia.


Design obu urządzeń wpisuje raczej się w nowoczesność. Czerwone wstawki na mikrofonie mogą nawiązywać raczej do urządzeń powstałych z myślą o graczach, ale oczywiście i zwykły użytkownik będzie zadowolony z wyboru tych urządzeń. Kamerka internetowa na bokach posiada wstawki plastikowe, które posłużą nam do łatwego ustawienia obrazu widocznego przez obiektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here