News Recenzje

Plantronics RIG 400 HX – recenzja

Słuchawek do grania czy też do słuchania na rynku jest co niemiara. Często nie wiemy jaki konkretnie model powinniśmy wybrać. Naszą uwagę przyciąga relatywnie niska cena, która jednocześnie oferuje nam dość przystępne parametry. Takich produktów na rynku jest wiele, przykładem są tutaj słuchawki Plantronics RIG 400 HX.

 

Wykonanie

Słuchawki wyróżniają się dość futurystycznym designem, charakterystycznym dla „sprzętu dla graczy”. Dominuje czerń z ciekawą fakturą na poszczególnych elementach. Napis „RIG” znalazł się na zielonym tle, co ma wskazywać na Xbox-ową „przynależność”.

Cała konstrukcja jest modularna, mianowicie od pałąka bez problemu odepniemy pady oraz poduszkę. W taki sposób możemy dostosować sprzęt pod siebie. Ograniczenie kosztów widać niestety w okablowaniu – cienkie przewody nie posiadają żadnych oplotów, więc o przetarcia izolacji nie będzie trudno.

Wygoda użytkowania

Pod względem wygody RIG400 prezentują się bardzo dobrze. Słuchawki są lekkie i giętkie, nie ściskają mocno głowy, co nie powoduje męczenia uszu. Bez problemu, więc mogą nam towarzyszyć w trakcie długich rozgrywek. Dobra jest też izolacja od otoczenia.

Problemem dla niektórych mogą być dwa osobne przewody dla każdego z padów. Pomijając szczegół, Platronics’y z pewnością mogą zawstydzić niejeden droższy model gamingowych słuchawek. Nauszniki są wykonane z przyjemnego materiału więc podczas dłuższych rozgrywek nieodczuwamy dyskomfortu.

Jakość dźwięku

Czas na najważniejsze. Przetworniki o średnicy 40 mm zapewniają dobrą przestrzeń oraz barwę dźwięku. W grach sprawdzą się super, jednak audiofile nie mają co liczyć na wspaniałe doznania przy słuchaniu muzyki. Słuchawki spełniają swoją funkcję i powinny również wystarczyć większości osób do włączenia od czasu do czasu jakiegoś utworu.

Trudno wymagać od każdego produktu, aby był niemalże doskonały w każdej kwestii, tak samo jest tutaj. Słuchawki w zupełności spełniają swoje zadanie, a jeśli szukamy produktu również dla audiofilów to miejmy na uwadze pierwotne przeznaczenie produktu.

Mikrofon

Mikrofon podłączamy do gniazda minijack w jednym z padów. Jakość rejestrowanego dźwięku jest bardzo dobra i z pewnością wystarczy do komunikacji ze znajomymi z drużyny. Dobrze działa funkcja wygłuszania otoczenia – pomimo innych hałasów w pokoju rejestrowany był tylko mój głos. Mikrofon możemy oczywiście odłączyć, jeśli go nie potrzebujemy.

Pamiętajmy, że dla wielu graczy (oczywiście nie wszystkich) to właśnie mikrofon jest ważnym czynnikiem podczas wyboru słuchawek przy zakupie. W przypadku modelu RIG400, jak wspomniałem wyżej, działa on bez zarzutów.

Podsumowanie

Plantronics RIG 400 HX to z pewnością pozycja warta uwagi. Zdecydowanie na plus prezentuje się wygoda ich użytkowania. W przypadku pozostałych rzeczy prezentują się po prostu dobrze. Jedyną wadą, jaką zauważyłem, to brak oplotu na cienkich przewodach. Może to stanowić problem w perspektywie dłuższego użytkowania. Urządzenie znajdziemy na półkach sklepowych w cenie około 200 zł, za którą z całą pewnością można polecić produkt wszystkim graczom i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *