News

Co robić, gdy zepsuje nam się iPhone?

Nie od dziś wiadomo, że firma Apple prześciga swoich rywali w produkcji oryginalnych telefonów. Poza nowoczesnymi pomysłami marka jest znana z niestandardowego serwisu. Przede wszystkim chodzi o naprawy, które dość często kończą się po prostu wymianą telefonu na inny. Na jednej ręce można natomiast policzyć, ile razy zdarzają się naprawy mechaniczne sprzętu.

Obecnie poza procesem wymiany urządzenia przez serwis, stosuje się także naprawy mechaniczne, jednakże producent wykonuje ich stosunkowo niewiele. Mowa głównie o aktualizacji oprogramowania, wymianie baterii, ekranu, czy przedniej kamery wraz z czujnikami (oczywiście są też inne naprawy, ale nie wszystkie są wykonywane oficjalnie w Polsce). Jest to kwestia uzależniona od samego producenta. Poza tym firmy działające na zasadzie wspomnianego wcześniej serwisu mogą rozkręcić telefon i przeprowadzić między innymi czyszczenie złącza lub innych elementów. Niestety wielu klientów z pewnością przekonało się, jak kosztowne bywają naprawy telefonów iPhone przez serwis producenta.

Czy dostępne są inne opcje, gdy zepsuje się nam iPhone?

Produkty Apple to porządne urządzenia, które wbrew powszechnym opiniom, da się naprawić w całości. Pomimo tego, że takich rozwiązań nie przewiduje sam producent (w zależności od typu produktu), możemy znaleźć pomoc na rynku pogwarancyjnych serwisów telefonów, które oferują szczegółowe naprawy.

Takie miejsca są możliwe do odnalezienia nie tylko w miastach, ale także w Internecie. Musimy jedynie wpisać w Google frazę: naprawa iPhone Warszawa i z pewnością wyświetli się nam mnóstwo różnych opcji. Jeśli kontynuujemy nasze poszukiwania, będziemy w stanie wyszukać punkty z całej Polski, dzięki czemu zyskamy możliwość porównania cen.

Tańsze naprawy w serwisach pogwarancyjnych!

W zależności od charakteru naprawy kwota, którą będziemy musieli za nią zapłacić może być nawet o ponad połowę niższa niż ta proponowana przez stronę producenta. Dzięki usługom pogwarancyjnych serwisów telefonów jesteśmy w stanie w krótkim terminie wymienić pokrywę baterii, co niestety jest nieakceptowane przez producenta. Za proces mechanicznej naprawy zapłacimy około 250-300 zł, natomiast w serwisie producenta za uszkodzoną klapkę baterii będzie to cena w granicach nawet 2800 zł za odnowiony sprzęt.

Podobnych przykładów cenowych jest bardzo dużo. Wystarczy, że dowiemy się więcej na temat oferty dwóch serwisów, aby móc porównać ich kwoty, możliwości i jakość (serwis producenta i prywatny przedsiębiorca). Każdą sytuację i propozycję po uszkodzeniu sprzętu trzeba dokładnie przeanalizować, aby móc zrozumieć, jak naprawiane są telefony Apple na rynku serwisowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *