Błędy oprogramowania to do częste zjawisko w świecie smartfonów. Tym razem padło na Samsunga i jego klawiaturę ekranową.

 

Samsung w ostatnim czasie dość często miewa różne problemy ze swoimi smartfonami. W dalszym ciągu producent prowadzi globalny program wymiany Note 7, a nie tak dawno flagowce z komercyjnej rodziny Galaxy S7 bardzo się nagrzewały. Te problemy oczywiście zostały już rozwiązane, jednak internauci nie zostawiają suchej nitki na producencie zgłaszając nową usterkę. Jak się okazuje w modelach Galaxy S6 oraz Galaxy S7 i S7 Edge od kilku dni jest problem ze standardową dostarczaną przez Samsunga klawiaturą ekranową. Objawy pojawiają się głównie przy współpracy z pocztą elektroniczną jednego z dużych dostawców w sieci.

Aplikacja SMS Samsung / fot.technologiczna.pl
Aplikacja Samsung klawiatura ekranowa / fot.technologiczna.pl

Pierwsze informacje o problemach pojawiły się na forum strony AndroidCentral. Użytkownicy wyraźnie wskazują, że aplikacja od Samsunga w postaci dostępnej klawiatury samodzielnie kasuje litery, zmienia niektóre wyrazy, robi literówki, a dodatkowo wyłącza funkcję automatycznych odstępów i wiele innych. Niestety ale nie pomaga reset ustawień klawiatury oraz reset fabryczny. Sprawa została już zgłoszona do Koreańskiego producenta, który ma zbadać sprawę. Nie wiemy co dokładnie może powodować ten problem, jednak należy zwrócić uwagę, że najprawdopodobniej jest to wada jakiejś systemowej aktualizacji oprogramowania, która nie działa prawidłowo.

Źródło: AndroidCentral

4 KOMENTARZE

  1. Właśnie zrobiłem nowa aktualizacje w Samsung Galaxy s8plus i nie jestem w stanie korzystać z klawiatury Samsung masakra musiałem ściągnąć apke. Tel się zawiesza na jakiś czas i wywała ze aplikacja klawiatury została zamknięta. Juz się wku*****m na samsunga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here