Aktualizacje News

„Facepalm” wkrótce trafi na urządzenia z systemem iOS

Komunikacja internetowa to dziś jedna z najczęstszych form kontaktu między ludzmi. Przykładem tego może być ilość wysłanych wiadomości SMS w Polsce. Producenci zdają sobie z tego sprawę i urozmaicają dostępne już komunikatory.

 

Korzystając z popularnych komunikatorów coraz częściej mamy dostępne różne formy ekspresji naszych emocji, słów. Firma Apple postanowiła urozmaicić swoją bibliotekę emotikonów o kolejny dość nietypowy obrazek. Facepalm to nowa forma ekspresji naszych uczuć, którą będziemy mogli wysłać rozmówcy. Obrazek w dość prostym tłumaczeniu może oznaczać „załamkę” głupoty jednego z rozmówców. Taki obrazek jest dość wymowny gdzie ktoś jest tak porażony zachowaniem przedmówcy, że nic innego tylko kładzie rękę na twarzy w oznace istnej załamki. Wysyłając w wiadomości zwrotnej takiego emotikona dajemy jasny komunikat, że nasz „sms-owy rozmówca” opowiada istne głupoty.

Facepalm

Na aktualizację i zmiany w bibliotece obrazków będziemy musieli jeszcze poczekać do aktualizacji iOS 10.2. Jak się okazuje to nie jedyna nowość jaka przyjdzie z poprawką Applowskiego systemu. Dodatkowo będą dostępne inne obrazki takie jak „Wzruszanie ramionami”, „Robienie selfie”, „Kobieta w ciąży”, „Kobieta pilot”, „Kobieta farmer”, „Kobieta sędzia”. Wszystkie będą dostępne w pięciu różnych konfiguracjach, zmieniać będzie można kolor włosów lub kolor skóry.

Źródło: Buzzfeed

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *