Artykuły News

Do wymiany baterii w telefonie Samsung Galaxy S8 konieczna jest dwustronna taśma montażowa

Niezwykle istotną sprawą po demontażu smartfona jest prawidłowe złożenie go w całość. Oprócz analogicznej kolejności względem demontażu musimy pamiętać o przymocowaniu prawidłowo niektórych elementów. Mowa między innymi o baterii, która niezależnie od smartfona wymaga solidnego przyklejenia jej do korpusu.

 

Każde zamocowanie baterii powinno poprzedzić odpowiednie czyszczenie. Na starym korpusie możemy bowiem znaleźć pozostałości kleju, który będzie nam przeszkadzał przy montażu nowej baterii. Sposobów na oczyszczenie jest wiele, jednak ja polecam klej izopropylowy. Jest to idealny środek do rozpuszczania pozostałości kleju oraz resztek brudu z różnych powierzchni smartfona. Korzystanie z takich specyfików możemy zastosować przy wielu smartfonach, nie tylko tych budżetowych. Chcąc prawidłowo zamontować baterie w telefonie Samsung Glaxy S8 wystarczy, że po pełnym czyszczeniu skorzystamy ze specjalnych dwustronnych taśm montażowych. Tylko przy użyciu takich naklejek będziemy mogli swobodnie przeprowadzić wymianę baterii w telefonie Samsung Galaxy S8.

Wymiana baterii Samsung s8
Dwustronna taśma montażowa / fot.gsmok.pl

Wielu czytelników często w komentarzach pyta nas, gdzie można zamówić takie naklejki? Cóż odpowiedź jest prosta. Wszystko znajdziemy tylko i wyłącznie w Internecie lub w stacjonarnych punktach zajmujących się sprzedażą części oraz narzędzi do telefonów komórkowych. W przypadku samodzielnej naprawy urządzenia samoprzylepne tasiemki pod baterie możemy kupić oddzielnie lub całą dwustronną taśmę montażową, która powinna nam starczyć na znacznie dłużej.

Czy możliwa jest wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy S8 bez podklejania akumulatora?

Odpowiedź wydawać się może prosta. Wszystko zależy jak spojrzymy na taką naprawę: okiem fachowcy, czy okiem zwykłego Kowalskiego, któremu urządzenie ma prawidłowo działać? Dla fachowca brak podklejenia baterii to ogromny błąd. Wszyscy technicy w serwisach telefonów komórkowych Samsung, muszą pamiętać, że bateria powinna zostać przyklejona. Powodem są procedury gwaranta.

Patrząc na wymianę baterii w telefonie Samsung Galaxy S8 z oczu zwykłego Kowalskiego zakończenie takiej naprawy wygląda już zupełnie inaczej. Potencjalny klient podejmujący się samodzielnej naprawy zwraca uwagę na cenę, korzystając przy tym z wszelkich i najtańszych rozwiązań. Jednym z nich jest spryt, znany wielu technikom serwisów Samsung. Po ułożeniu baterii na korpusie Galaxy S8 i podłączeniu jej do płyty głównej przeciętny nie będzie trzeba inwestować w dodatkowe dwustronne taśmy montażowe. Dlaczego? Wystarczy, że krok po kroku złożymy dokładnie całe urządzenie, aż do samej pokrywy baterii.

Wymiana baterii Samsung S8

 

Dzięki temu nasza bateria będzie nie tylko się trzymała prawidłowo, ale będzie również „przyciśnięta” osłonkami (z matą do bezprzewodowego ładowania) oraz sklejoną pokrywą baterią. Najważniejsze, aby wczepka z od akumulatora nie wyskoczyła z płyty głównej, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z ciągłością działania telefonu. Oczywiście to mocna prowizorka i prawdę mówiąc, nie polecam Wam takiego działania. Zwracam tylko uwagę co zrobiłby typowy „Janusz” chcąc oszczędzić na wymianie baterii w telefonie Samsung Galaxy S8.

Chcąc wymienić baterie w telefonie Samsung Galaxy S8 możemy także skorzystać z serwisów komórkowych

Dla osób, które przeraża samodzielna możliwość naprawy swojego smartfona istnieją serwisy telefonów. Doświadczymy tam nie tylko profesjonalizmy, ale zaoszczędzimy również swój czas. Często naprawy telefonów w takich punktach mogą zakończyć się po 40 minutach.

samsungmedia.pl

Korzystanie z takich punktów ma też inne plusy. Jest to między innymi gwarancją, której nie doświadczymy przy samodzielnej naprawie telefonu niezależnie od rodzaju naprawy. Nie ma również znaczenia, czy wybierzemy baterię oryginalną, czy jednak zamiennik. Gwarancja oferowana przez przedsiębiorców dotyczy obu przypadków. Właśnie dlatego wymiana baterii Samsung S8 powinna odbyć się serwisie telefonów komórkowych. Pozwoli nam to uniknąć przeróżnych problemów lub nieoczekiwanych wpadek podczas naprawy, które narażą nas na dodatkowe koszty. Nie wiem jak Wy, ale ja wybiorę serwis, ponieważ nie czuje się pewny przy wymianie baterii w telefonie Samsung Galaxy S8.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *