Internet News

Turcja rezygnuje z przeglądarki Google

W dzisiejszych czasach wiele się zmienia. Amerykański koncern internetowy firma Google zaczyna tracić swoją pozycje w niektórych krajach.

 

Google to przeglądarka, której nazwa nigdy nie zniknie z naszej pamięci. Koncern znany na całym świecie rozwija się bardzo dynamicznie. Jednak nie wszystkim się to podoba. Turcja postanowiła zrezygnować z usług Google, o czym poinformował minister komunikacji, Ahmet Arslan.

Cała wyszukiwarka Google oraz usługi pocztowe zostaną usunięte, a na ich miejsce pojawią się lokalne odpowiedniki zgodne z obowiązującym prawem oraz zasadami kraju. Powód? Cóż, jak twierdzi premier dane osobowe tureckich obywateli muszą być przechowywane na terenie kraju, nie po za jego granicami. Turecki rząd ma ku tej decyzji dodatkowe powody. W tym miejscu warto przypomnieć wyciek prywatnej korespondencji z poczty Gmail zięcia prezydenta kraju i samego ministra energetyki.

Odnośnie nowej przeglądarki wiemy tylko tyle, że jest już na etapie tworzenia, więc niedługo poznamy więcej szczegółów. Według źródeł Turcja nie jest jedynym krajem, który zrezygnował z usług Google. Taka sytuacja miała już miejsce w Rosji, Iranie i Chinach.

Źródło: Your Newswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *