News Telefony

Andy Rubin pracuje nad nowy modularnym smartfonem

Smartfonów na rynku jest co niemiara. Do licznego grona producentów, jak chociażby Lenovo, Samsung, Apple, HTC, czy Sony może dołączyć nowy produkt Andiego Rubina.

 

Mobilne urządzenia to niezły pomysł na biznes. Dostrzega to nie tylko coraz więcej firm, ale również ludzie, którzy od lat pracowali nad systemami i oprogramowaniem. Andy Rubin, współzałożyciel Androida postanowił, że wykorzysta swoją wiedzę i umiejętności do wykonania autorskiego smartfona opartego na konstrukcji modularnej. Jak donoszą media Rubin stworzył właśnie nową firmę Essential Products Inc, która zajmie się między innymi produkcją telefonów, tabletów i innych nowoczesnych urządzeń. Firma podobno ma z początku zatrudnić około 40 pracowników, którzy pomogą Andiemu w rozwoju jego nowego „projektu”.

Moda na telefony z modułami pojawiła się już przy projekcie Google w smartfonie o tajemniczej nazwie Ara. Następni producenci (LG, Lenovo) również zaryzykowali z nową konstrukcją, która może zdobyć klienta dzięki wszelkim „transformacjom” modularnych telefonów. Na portalu GsmArena możemy przeczytać, że prawdopodobnie istnieje już taki prototyp urządzenia, który ma 5,5 calowy wyświetlacz. Nie możemy wykluczyć, że urządzenie będzie bez ramek, które pojawiły się już w konkurencyjnych telefonach firmy Xiaomi Mi Mix. Projekt Rubina najprawdopodobniej będzie opierał się na magnetycznie doczepianych modułach, dzięki czemu w łatwy sposób będziemy mogli je zastąpić innymi lub wymienić w przypadku awarii.

fot.technewstoday.com

Urządzenie według doniesień powinno być dostępne na rynku w połowie tego roku. Za wykonanie telefonów miałaby być odpowiedzialna firma Foxconn, z którą Andy jest na etapie wstępnych rozmów. Niestety nie mamy informacji, czy urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Android. Nie da się ukryć, że obserwujemy powstawianie nowego smartfona z nową nazwą i nowym pomysłem nie byle kogo, bo samego współzałożyciela zielonego robocika.

Źródło: GsmArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *