Korzystanie z lotniskowego Wi-Fi przez Polaków wciąż jest przez nich nieznane

0

Ankieta przeprowadzona przez kayak.pl pokazuje, że Polacy niechętnie korzystają z hotspotów Wi-Fi na lotniskach i znajdują się na szarym końcu w tabeli wyników. Wyniki pokazują, że prawie połowa obywateli nigdy nie korzystała z Wi-Fi, a druga połowa odpowiedziała, że korzystała z dostępu do Internetu w przeszłości, ale bardzo sporadycznie.
 
Niskie zainteresowanie może wynikać z wprowadzenia w 2017 roku rozporządzenia Unii Europejskiej o zniesieniu dodatkowych opłat za roaming w ramach państw członkowskich. Po drugie Polacy nie korzystają z publicznych sieci Wi-Fi, ponieważ nie są świadomi, że oferowany dostęp do Internetu jest bezpłatny i bez ograniczeń czasowych. Za niechęć korzystania z publicznych sieci może być też brak pewności czy takie sieci są bezpieczne.
 
Portal przeprowadził również ankietę i zapytał w niej czy Polacy byliby gotowi zapłacić więcej za bilet lotniczy w zamian za możliwość korzystania z sieci Wi-Fi na pokładzie samolotu. 69% ankietowanych osób odpowiedziało, że nie zapłaciliby za taką dodatkową usługę.
 
Źródło: kayak.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncepcje iOS 12
Następny artykułDarmowy VPN Opery dla Androida i iOS’a prawdopodobnie przestanie działać
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.