Aplikacje News

Darmowy VPN Opery dla Androida i iOS’a prawdopodobnie przestanie działać

Jak wiadomo, można znaleźć wiele usług, które pozwalają na skorzystanie z VPN. Jednak Opera udostępniła je za darmo. Takie rozwiązanie znalazło wielu zwolenników przez to, że było dostępne dla każdego. Jak się okazuje, wkrótce ma się to skończyć. Wielu użytkowników będzie musiało teraz wybrać nowego dostawcę oraz regularnie płacić abonament.
 
Według informacji – Opera VPN oficjalnie zostanie wyłączona z użycia 30 kwietnia bieżącego roku, dotyczy to aplikacji przeznaczonej na Androida oraz iOS’a. Jeżeli jesteście użytkownikami Opera Gold – twórca ma dla was małe pocieszenie, a mianowicie będziecie mogli za darmo korzystać z rocznego abonamentu w usłudze Surf Easy Ultra VPN, który rekomenduje Opera.
 
Jeżeli jednak nie jesteście w Opera Gold nie martwcie się. Dla was twórca ma również „nagrodę pocieszenia” – oferuje wam on 80% zniżki na wyżej wymienionego VPN’a.
 
Domyślamy się, że zakończenie wsparcia technologii VPN przez Operę będzie najbardziej szkodziło osobą, które na co dzień korzystały z tego rozwiązania na swoim urządzeniu mobilnym. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i od 30 kwietnia trzeba będzie za tą usługę zapłacić.
 
Póki co nie ma informacji odnośnie komputerów. Miejmy nadzieję, że VPN wbudowany w Operę dla Windowsa będzie nadal dostępny i nic nie ulegnie zmianom.
 
Źródło :  ubergizmo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *