Fot.technologiczna.pl

Smarfon to masa aplikacji i różnych najnowszych rozwiązań. Każdy z użytkowników urządzenia z Androidem musi podczas logowania założyć konto, którym będzie posługiwać się w telefonie. Do konta przypisywany jest na stałe adres mailowy, który czasem trzeba odłączyć od telefonu nie usuwając wszystkich danych.

 

Usuwanie konta Google w nowoczesnym smartfonie często się przydaje. Wielu klientów nowoczesnych smartfonów po dziś dzień zadaje sobie pytanie, jak usunąć konto pocztowe z używanego telefonu tak, aby nie pomylić go z usunięciem z serwera. Cóż, istnieją dwie opcje. W naszym przypadku poradnik został stworzony dla modeli z Androidem 5.0 i wyższych. Pierwsza z nich to całkowity reset fabryczny, który oczywiście znajdziemy w ustawieniach. Jednak pamiętajmy, że wtedy czyścimy nasz telefon do zera.

W przypadku drugiego sposobu wystarczy, że wchodząc w ustawienia odnajdziemy zakładkę konta. Po wejściu w zakładkę widzimy wszystkie konta dostępne na naszym mobilnym urządzeniu począwszy od FaceBooka, a kończąc na wszelkiego rodzaju pocztach. To własnie w tym momencie decydujemy co chcemy usunąć. Wybierając pocztę, w tym przypadku Google przechodzimy dalej widząc ile dokładnie kont poczty gmail mamy założonych.

Wybieramy właściwe, a następnie naciskamy w górnym prawym rogu ustawienia gdzie pojawia się nam „Usuń konto”. Bez wszelkich obaw możemy wybrać tę opcję, ponieważ system zada nam ostatnie pytanie z prośbą o potwierdzenie czy na pewno chcemy odłączyć konto od naszego smartfona. Podkreślam słowo odłączyć, a nie usunąć na stałe z serwera.

Wykonanie powyższej instrukcji zagwarantuje nam, że usuniemy konto z telefonu, a nie na stałe z serwera. Do takich pomyłek często dochodzi, a usunięcie konta pocztowego powoduje utratę wszystkich naszych danych. Pamiętajmy, że jeśli nie usuniemy konta Google przed reset fabrycznym, nasze urządzenie może zostać zablokowane przez blokadę konta Google, zwaną Factory Reset Protection. O tym jak usunąć FRP pisałem dla Was na technologicznej, na przykładzie telefonu Huawei P10 Lite.

10 KOMENTARZE

 1. mam problem, zrobiłem twardy reset na telefonie samsung galaxy J3, bo nie pamiętałem loginu ani hasła do konta google, lecz telefon nadal wymaga zalogowania się do konta. Jest sposób żeby to ominąć?

  • Usunęłes konto z telefonu, więc na wszystkich tel się odpielo również zdjęcia na koncie. Po zainstalowaniu jeśli zrobiłeś kopie powinny znowu się załadować.

    • Musisz odpiąć wszystkie konta po kolei. Pamiętaj, że to nie jest usunięcie blokady Google, a jedynie usunięcia konta z telefonu nie z serwera.

     • Dziwne jest to, że jak odpaliłem nowy telefon, to ściągnęło mi wszystkie filmiki i zdjęcia z dnia wczesniejszego. Usunąłem konto ze starego i wywaliło filmiki z drugiego telefonu. Jak po wyzerowaniu dałem na nowo synchro, to mam tylko filmiki z marca 😐

 2. po zresetowaniu telefonu do ustawień fabrycznych prosi o zalogowanie się do konta Google, wprowadzam dane ale nie chce je przyjąć co robić?, proszę o pomóc

 3. Witam, po kliknięciu usuń konto pokazuje się komunikat „Konto nie może być usunięte przez administratora” i nie da się usunąć tego konta. Co mogę zrobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here