News Telefony

Nokia uruchamia stronę poświęconą telefonom. Mamy oficjalny powrót

Na rynku urządzeń mobilnych mieliśmy już wzloty i upadki. Wiele firm zostało przejętych, niektóre zbankrutowały, ale wygląda na to, że świetliste czasy Noki znowu mogą nadejść. Producent ogłosił swój powrót już na początku 2017 roku.

 

O powrocie Noki na rynek mobilny mówiło się już od dawna. Fiński gigant mimo sprzedaży swojego mobilnego działu firmie Microsoft nie stracił ducha walki i teraz zamierza wrócić na rynek smartfonów z wielkim przytupem. Kiedy Nokia we wrześniu 2013 roku sprzedała swoją ostatnią kolebkę telefonów wiedzieliśmy już, że przez długi czas producent będzie musiał zająć się czymś innym (oprogramowanie). W umowach zawartych między Microsoftem, a Nokią był zapis, że Finowie nie zrobią konkurencji twórcy WindowsPhone i tak też się stało. Sam Microsoft niestety nie poradził sobie z rozbudową swojej własnej linii smartfonów coraz bardziej ograniczając koszty i niwelując produkcje do minimum.

Nowa strona Noki

Oficjalny powrót Noki na rynek zaplanowany został na przyszły rok, ale już dziś wiemy nieco więcej. Producent w komunikacie prasowym potwierdził nam informacje, że produkcją telefonów Nokii zajmie się fińska firma HMD Global Oy. Ponadto wiemy, że najnowsze urządzenia sygnowane fińskim logo będą pracować na systemie Android. Dodatkowo producent nie tracąc czasu uruchomił już stronę internetową przeznaczoną pod smartfony. Całą obsługą zajmie się oczywiście HMD Global Oy. Istnieje również przesłanka, że pierwsze oficjalne telefony Nokia z Androidem poznamy podczas najbliższych barcelońskich targów Mobile World Congress 2017, czyli mniej więcej początek lutego. Nokia zamierza dość mocno promować nowe urządzenia na rynku. Marketingiem ma zająć się brytyjska firma Mother, która ma duże doświadczenie w reklamowaniu marek. Mimo, że konkurencja na rynku jest duża to Nokia zamierza odzyskać zaufanie klientów i starej, ale dobrze kojarzącej się marki.

Źródło: Nokia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *