News

Nie musisz wychodzić z domu, by być wolontariuszem

Dzięki Internetowi pojedynczy użytkownik rocznie może zarobić dla różnych inicjatyw charytatywnych nawet kilkaset złotych! Sprawdź, jak możesz pomóc.

 

Wolontariat to wspaniała rzecz i wiele razy zastanawiałem się nad wsparciem jakiejś zbiórki nie tylko finansowo. Widziałem jednak, jak wolontariusze stoją często po kilka godzin na dworze w jednym miejscu i marzną. Dlatego też przy każdej niemal okazji znajdowałem sobie wymówki, by uniknąć takich sytuacji. Staram się pomagać finansowo jak tylko mogę, jednak skoro mamy Internet, to czy nie ma jakiegoś sposobu, by pomagać poprzez niego? Takie pytanie zadałem sam sobie, gdy zobaczyłem akcję na OLX, dzięki której użytkownicy aplikacji mobilnej mogą karmić psy ze schronisk.

Otóż jest i coraz więcej organizacji udostępnia możliwość pomocy przez klikanie.

 

Pewnie doskonale kojarzycie chociażby Pajacyka. Na stronie organizacji możemy kliknąć w przycisk i tym samym zarobić 5 groszy na posiłek dla dziecka. Może to niewiele, ale w skali rocznej przy codziennym klikaniu z owych groszy robi się już około 17 złotych. Co jeżeli klikają również nasi członkowie rodziny? W przypadku czterech „klikaczy” to już jest 50 zł. 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wejście na stronę i kliknięcie przycisku zajmie nam kilkadziesiąt sekund i nie będzie nic kosztować. Co więcej, w niektórych serwisach za częste klikanie dostaniemy punkty, które potem możemy wymienić na atrakcyjne rabaty. Możemy więc rzec, że oprócz tego, że za darmo pomagamy, to jeszcze sami otrzymujemy korzyści z wolontariatu.

 Może zamiast przeglądać Facebooka w drodze do pracy
czy szkoły, poklikamy, aby pomóc potrzebującym?

 

Więcej informacji o e-wolontariacie oraz akcji społecznościowych możecie znaleźć na stronie E-wolontariat.pl. Poniżej zamieszczam również linki do najpopularniejszych serwisów, które zbierają odnośniki do różnych organizacji, pozwalają również na zapisywanie ilości naszych klików, ustawiania przypominaczy, zbierania punktów i wiele więcej!

SięPomaga.pl | PomagajOnline.pl | WszyscyKlikamy.pl | Poomoc.pl | Pomagam.info |

źródło: E-wolontariat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *