fot. techradar.com

Acer zaskoczył już drugi raz w ciągu ostatnich kilku dni. Zaczęło się od potężnego Predatora 21X, a teraz przyszedł czas na najcieńszy laptop na świecie – Swift 7.

Bestia…

Obok zaprezentowania Predatora 21X nie mogę wspomnieć o nim bez sarkazmu. Żeby jednak wprowadzić w temat wszystkich, którzy jeszcze nie poznali laptopowego czołga najpierw omówię te urządzenie.

fot. digitaltrends.com
fot. digitaltrends.com

Jeśli narzekacie na mały ekran waszego laptopa, który odbiera wam frajdę z grania, polecam się przyjrzeć 21-calowemu, wykrzywionemu ekranowi Predatora. Dla mnie i tak za mało – w FIFĘ gram na 40-calowym telewizorze, więc pewnie przy tym maluchu będę odczuwać dyskomfort.

Koniec żartów o rozmiarze. Wyświetlacz wykonany jest w technologii IPS i oferuje rozdzielczość 2560×1080 pikseli. Posiada funkcje Nvidia G-Sync oraz system śledzenia oczu Tobii. Za wydajność odpowiadać ma najszybszy procesor i7 z rodziny Kaby Lake w parze (albo w tercecie) z jedną lub dwiema topowymi kartami Nvidia GTX 1080. Warto również wspomnieć o podświetlanej klawiaturze mechanicznej oraz o systemie głośników w układzie 4.2, co zapewnić ma solidny i przestrzenny dźwięk.

fot. Acer
fot. Acer

Aby schłodzić bestię potrzeba aż 5 wentylatorów. Gwarancję, że laptop nie odleci nam podczas pracy ma zapewnić waga, która wynosi 8 kg. Nie wiem tylko, czy do przemieszczania się z tym podręcznym notebookiem wystarczy plecak, czy może lepiej jest wyposażyć się w taczkę albo dźwig. Cena będzie wynosić ponad 20 tysięcy złotych.

fot. cnet.com
fot. cnet.com

A tak na serio – z pewnością Acer nie ma zamiaru prowadzić seryjnej produkcji Predatora. Jest to pokaz możliwości inżynierów oraz szczyt wydajności konfiguracji użytych podzespołów. O 21X jest głośno i taki miał być zapewne cel producenta.

… i Piękna

Drugim wynalazkiem Acera jest ultrabook, który zszedł poniżej… 1 centymetra grubości!

fot. theverge.com
fot. theverge.com

Owszem, znawcy powiedzą, że granica 1 centymetra została już przekroczona. Teraz zaczęła się walka na milimetry i mikrometry. Na prowadzenie wychodzi Acer ze swoim Swift 7, którego grubość wynosi 0,998 cm.

Aby osiągnąć zaskakująco niewielką wysokość urządzenia zrezygnowano z wielu portów, zostawiając tylko 2 USB-C oraz jedno złącze MiniJack. W laptopie zastosowano dość sporych wymiarów touchpad oraz czytnik linii papilarnych. Na górnej klapie osadzono 13-calowy ekran IPS w rozdzielczości FullHD.

fot. techradar.com
fot. techradar.com

Pod maską znajduje się procesor Intel Core i5 siódmej generacji, dysk SSD o pojemności 256 GB oraz 8 GB pamięci RAM. Cały notebook waży 1,1 kg. Ceny Swifta 7 zaczynają się od około 6000 zł.


Przesuwanie granic i śrubowanie rekordów, w tym przypadku dość kontrastowe, z pewnością zwraca uwagę na firmę. W końcu to teraz Acer może pochwalić się najpotężniejszym laptopem oraz najcieńszym ultrabookiem na świecie. Nie mogę się doczekać tego, co przyniosą kolejne dni na IFA 2016.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here