Aplikacje News

Facebook „zachęca” nas do korzystania z Messengera

FaceBook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, aktualnie firma Marka Zuckerberga przygotowała dla swoich klientów pewną „niespodziankę”. Już niedługo aby móc komunikować się ze znajomymi poprzez wiadomości będziemy zmuszeni korzystać tylko i wyłącznie z aplikacji Messenger.

Serwis społecznościowy od dłuższego czasu planował zmienić mobilną zakładkę wiadomości. To co było tylko planem od kilku dni zaczyna być realną sytuacją. W pierwszej kolejności formę przymuszenia FaceBook przetestuje na użytkownikach Androida, czyli jednej z największych platform mobilnych smartfonów. Pewnie wielu z Was zauważyło, że nie możemy skorzystać już z wiadomości w mobilnej wersji Facebooka, niestety teraz tylko i wyłącznie będzie to aplikacja Messenger. Po instalacji mobilnego „F” i wejściu do wiadomości zostaniemy automatycznie przekierowani do sklepu Google Play, na stronę z której będziemy musieli ściągnąć i zainstalować facebookowy komunikator Messenger.

fot.wired.com / Jessi Hempel
fot.wired.com / Jessi Hempel

Już latem bieżącego roku przygotujmy się na spore zmiany, prawdę mówiąc nowy messenger może otrzymać także nowe możliwości. Niestety to co nie cieszy wielu klientów to fakt, że ich smartfony mogą nie wydołać sprzętowo, gdyż dotychczas korzystali z wersji FaceBook lite. Tego typu rozwiązanie zmusi każdego użytkownika, który chce korzystać z serwisu do instalacji dodatkowej aplikacji obciążającej naszego smartfona. Cała zmiana ma dotyczyć tylko i wyłącznie smartfonów oraz tabletów, wygląda na to, że czat dostępny na komputerowych wersjach pozostanie bez zmian. Z resztą sam Messenger w sobie nie jest zły, są też i dobre strony.

Źródło: engadget

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *