News Telefony

Lumigon T3 zrobi zdjęcia w ciemności

Producenci smartfonów ciągle udoskonalają aparaty fotograficzne w swoich urządzeniach. Na rynku znajdziemy już telefony z podwójnym aparatem, czy kilkutonową lampą błyskową. Firma Lumigon postanowiła zrobić telefon robiący zdjęcia w ciemności bez flasha.

 

Lumigon jest to dość mało znany, duński producent. Do jego oferty trafił niedawno ciekawy, niebanalny smartfon. W Lumigon T3 oprócz standardowego aparatu 13 MP i kamerki do selfie 5 MP znalazł się jeszcze jeden obiektyw o rozdzielczości 4 MP, współpracujący z dwiema diodami IR LED. Dzięki temu na ograniczonym obszarze (niestety, producent nie ujawnił na jakim dokładnie), telefon pozwala na wykonywanie zdjęć w całkowitej ciemności.

Reszta specyfikacji smartfonu wypada podobnie jak wiele niedawnych średniaków. Lumigon T3 został wyposażny w 4,8 calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD (1280 x 720p). Za szybkie działanie urządzenia odpowiada ośmiordzeniowy procesor Helio X10 o taktowaniu 2,2 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na fotografie, czy inne dane użytkownika przeznaczono 128 GB pamięć flash.

Ważący 145g smartfon został zamknięty w obudowę o wymiarach 137 x 69 x 7.9 mm, która wg danych producenta zapewnia wodo – i pyłoodporność. Nie zabrakło oczywiście tutaj czytnika linii papilarnych, obsługi dwóch kart SIM, czy ładowania indukcyjnego.

Największą wadą tego smartfonu wydaje się cena. Za podstawową wersję trzeba zapłacić 925 dolarów (około 3550 zł), a na model w luksusowej, czarno-złotej obudowie wydamy ponad 1200 dolarów (około 4600 zł).

Źródło: Lumigon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *