Gadżety Komputery News

Kolejne wideo z VR w roli głównej od Microsoftu

Microsoft przekazuje nam coraz więcej informacji odnośnie swoich okularów „Wymieszanej Rzeczywistości” – HoloLens. W marcu 2017 roku ma nastąpić premiera. Tymczasem, z okazji targów Computex 2016, gigant z Redmond prezentuje nową, efektowną wizualizację zastosowań gogli.

https://www.youtube.com/watch?v=rCRa_l8YZ7k

MS doczekał się 300 milionów urządzeń pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. To wciąż niewiele w porównaniu z zamiarem osiągnięcia miliarda instalacji. Pociągiem napędowym może być zapowiedź Windowsa 10 jako jedynej platformy obsługującej technologię Mixed Reality – z ang. „Wymieszanej Rzeczywistości”, która ma być połączeniem realnych ruchów naszego ciała a także prawdziwej przestrzeni z obiektami 3D w świecie VR.

Firma chwali się współpracą z takimi gigantami jak między innymi Intel, AMD, Qualcomm, ASUS, Dell, HP, Lenovo czy MSI. Wszystkie ww. marki, a także wiele innych podjęło współpracę z Microsoftem w celu stworzenia ekosystemu urządzeń, a także aplikacji do Windows Holographic – nowej platformy do Mixed Reality. W jej skład wejdzie nie tylko Wymieszana Rzeczywistość, lecz także modele interakcji, inteligentni asystenci i serwisy XBOX Live. Aplikacje dostępne na Windows Holographic będą aplikacjami uniwersalnymi, co oznacza, że każdy program dostępny w Windows Store uruchomimy na HoloLens.

Wirtualna rzeczywistość stoi tuż za drzwiami, jednak gry i filmy w tej technologii to nie wszystko. Oglądając rozwiązania Microsoftu jestem wręcz zachwycony. Dla wielu branż Mixed Reality będzie milowym krokiem. Już dziś można się rozmarzyć widząc projekt części, którą możemy obejrzeć na żywo z każdej strony, a nastepnie skierować szkielet części bezpośrednio drukarki 3D.

Ludzka wyobraźnia jest niczym nieograniczona, a urządzenie pokroju HoloLens pozwoli na łatwiejszą pracę, która z pewnością w wielu przypadkach przyniesie niesamowite efekty. Z niecierpliwością będę wyczekiwać premiery nowych gogli i oficjalnej dystrybucji HoloLens na rynek konsumencki.

Źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *