News Telefony

Xiaomi szykuje konkurenta dla Xperii Compact

Wśród długiej listy mniejszych smartfonów ciężko natrafić na naprawdę wydajne urządzenia. Fani urządzeń z ekranami mniejszymi niż 5 cali dotychczas mogli wybrać wiele kompaktowych urządzeń takich jak Xperia Compact 3, czy iPhone’y. Xiaomi najprawdopodobniej także szykuje flagowca upakowanego w małą obudowę.

 

Xiaomi jest jedną z wyjątkowo dobrze rozwijających się chińskich firm. W ciągu krótkiego czasu udało się im rozpocząć współpracę z kilkoma największymi korporacjami, takimi jak Google, Qualcomm (producent m.in. procesorów Snapdragon), czy od niedawna Microsoft. Niedawno do Sieci trafiło nowe zdjęcie przedstawiające niepokazany dotychczas smartfon Xiaomi, który według dostępnych informacji ma łączyć wysoką wydajność z niewielkimi wymiarami.

xiaomi-4.3-inch-flagship
fot. phandroid.com

Tajemniczy smartfon Chińczyków został wyposażony w 4,3 calowy ekran o rozdzielczości 720p. Mimo, że na pierwszy rzut oka nie powala ona na kolana, jest w zupełności wystarczająca do tak małego wyświetlacza, zapewniając lepsze zagęszczenie pikseli na ekranie niż w iPhone 6 (341 PPI w Xiaomi, przeciwko 326 PPI w iPhone).

Urządzenie będzie napędzać bardzo wydajny procesor Snapdragon 820, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście nie zabraknie także tutaj czytnika linii papilarnych umieszconego pod ekranem.

Według plotek nowy model Xiaomi ma być wyceniony na 1799 juanów, co w przeliczeniu daje około 1060 złotych. Cena wydaje się wyjątkowo niska, jak na zastosowane podzespoły.

Źródło: phandroid

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *