Microsoft usuwa aplikację Phone Companion

0
microsoft.com

Microsoft zdecydował usunąć swoją aplikację. Phone Companion jest przewodnikiem do korzystania z usług Microsoft na telefonie. Do tej pory aplikacja działała bez zarzutów oraz skutecznie pomagała nowym użytkownikom. Co sprawiło, że zdecydowali się na taki krok?
 
Firma potwierdza, że aplikacja zostanie wkrótce wycofana i zaleca korzystać z wbudowanego w Windows 10 ustawienia połączenia telefonicznego. Aplikacja Phone Companion została wprowadzona po raz pierwszy w 2015r.
 
W telefonach z systemem Windows aplikacja zawiera pisemne poradniki jak korzystać z różnych przydatnych usług na urządzeniu, takich jak Cortana lub Zdjęcia. Natomiast w przypadku Androida lub iOS’a pozwala na przesyłaniu e-mailem linki do aplikacji Microsoftu w Google Play i App Store. Phone Companion pozwala również na synchronizację plików multimedialnych z innymi urządzeniami, np. z komputerem.
 

androidauthority.com

 
Aplikacja Microsoft’u jest bardzo prosta w użyciu. Wszystkie kroki są dokładnie opisane w zrozumiałym dla użytkownika języku. Amerykańska firma cały czas pracuje nad tym, aby w jak największym stopniu zintegrować system Windows 10 z telefonem.
 
Jakiś czas temu Microsoft utworzył funkcję „Kontynuuj na komputerze” w Launcherach Androida, Microsoft Edge oraz iOS’a jednocześnie umożliwiając ponowne szukanie informacji dokładnie w miejscu, w którym zostało ono przerwane na telefonie.
 
Aplikacja Phone Companion póki co nadal jest dostępna w sklepie Microsoft. Jak długo będzie jeszcze dostępna nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Miejmy nadzieję, że przewodnik w Windows 10 będzie działał równie dobrze co aplikacja mobilna.
 
Źródło:windowscentral.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFacebook oferuje nową aplikację
Następny artykułDruk 3D w drodze po złoto
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.