Audio News

Pylon Audio – Polski producent zestawów głośnikowych

Rynek sprzętu audio jest bardzo obszerną przestrzenią, pełną rozmaitych technologii, tradycji oraz wymagających testów, którym poddawane są m.in. wzmacniacze, amplitunery, odtwarzacze CD; coraz bardziej popularne odtwarzacze sieciowe, a także kolumny głośnikowe. Dziś zajmiemy się pokrótce rodzimą firmą – Pylon Audio – która przebojem weszła na rynek audio w 2011 roku, produkując swoje pierwsze kolumny pod nazwą „Pylon Pearl”.

 
Od maja 2011, firma „Pylon Audio” w ekspresowym tempie rozwinęła skrzydła, co można zauważyć po zaprojektowaniu, wyprodukowaniu i będących w sprzedaży 10 linii modeli kolumn, z czego każda z nich posiada jeszcze swoje odmiany: kolumny podstawkowe, podłogowe, centralne czy satelitarne. Polski producent nie tylko zaprojektował i wyprodukował – według opinii ekspertów – „jakieś tam” kolumny, notabene w różnych przedziałach cenowych oraz półkach klasowych – poczynając od zestawów głośnikowych z tak zwanej półki budżetowej, kończąc na flagowym zestawie głośników Emerland – koszt: (w zależności od wersji) około 12 500 zł dostępne w firmowym sklepie producenta. Kolumny, które wychodzą z pod rzemiosła Pylon Audio – niezależnie, o której półce cenowej mówimy – w pewnym sensie zrewolucjonizowały rynek audio i to nie tylko w Polsce, ale i na świecie – gdzie produkty polskiego producenta są bardzo cenione. Potwierdzają to liczne recenzje, opinie i testy renomowanych czasopism audiofilskich, portali zajmujących się powyższą tematyką, oraz ekspertów przeprowadzających testy kolumn audio.

fot.www.pylonaudio.pl

W dobie sprzętu, na którym najczęściej, gdzieś z tyłu widnieje napis: „Made in china”, Polski producent kolumn głośnikowych, zaprojektowanych i produkowanych w pełni w Polsce, jest nie tylko nowością, czy kolejnym przeciętnym produktem audio. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju sensacja, która trwa od ponad 6 lat i – według ekspertów od tematyki audio – przy stosunku, jakości do ceny wypada rewelacyjnie.

Zestawy kolumn firmy „Pylon Audio” można zakupić już za niecałe 1000 zł (Linia Pearl) kończąc na kolumnach wartych ponad 12 000 zł (linia Emerland). Jednak jeśli opierać się na autorytetach specjalistów od sprzętu audio, nienależnie od wybranej linii kolumn firmy „Pylon Audio”, spełnią oczekiwania każdego nabywcy.

Źródło: www.pylonaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *