Internet News

Facebook oferuje nową aplikację

Każdy z nas bardzo dobrze zna portal społecznościowy Facebook. O tym, że rozwija się on bardzo szybko i podbił serca milionów ludzi wiedzą wszyscy. Popularny portal wprowadził  nową aplikację, która ma służyć do śledzenia i gromadzenia danych o użytkowniku.
 
Gigant wśród portali społecznościowych zaczął oferować swoim użytkownikom prywatną aplikację sieci wirtualnej (VPN), która gromadzi informacje o nich samych.
 
Osoby korzystające z Facebook’a, którzy przeglądają menu aplikacji mobilnej mogą zauważyć nową kategorię ustawień oznaczonych jako „Chroń”. Po kliknięciu pojawi się komunikat, który informuje o możliwości pobrania aplikacji o nazwie Onavo Protect.
 
Uniemożliwia ona innym usługom śledzenia prywatnych danych o użytkownikach oraz stron przez nich odwiedzanych. Jest jednak jeden mały haczyk – aplikacja przesyła dane osobiste Facebooka, np. witryny, które odwiedza właściciel telefonu lub zainstalowane na nim aplikacje.
 

techrunch.com

 
Onavo Protect – VPN Security jest na ten moment dostępna tylko dla posiadaczy systemu iOS. Istnieje jednak zamiennik na Androida, nosi on nazwę Protect Free VPN + Data Manager. Wydaje się, że oferuje on takie same statystyki użytkowania i zabezpieczenia VPN co aplikacja Facebook’a, ale zamiennik Androida posiada inną konstrukcję UX.
 
Zwrócić uwagę należy również, że zakładka na portalu społecznościowym o nazwie „Ochrona” jest na ten moment dostępna tylko dla posiadaczy iOS’a.
 
Źródło: techrunch.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *