Internet News

WhatApp testuje płatność PERSON-TO-PERSON

Każdy z nas zna aplikację mobilną WhatsApp. Służy ona do porozumiewania się ze sobą dzięki wiadomościom lub rozmowami przez kamerkę. WhatsApp chce wprowadzić możliwość płatności. Jak to będzie wyglądać?
 
Testy rozpoczęły się w Indiach pomiędzy użytkownikami iOS’a i Androida. Oficjalnie zauważono nową funkcję w czwartek. Wiele użytkowników Androida potwierdza dostępność do funkcji, z których wszyscy korzystają  z najnowszej wersji beta aplikacji o numerze seryjnym 2.18.41.
 
Opcja wysyłania pieniędzy między użytkownikami jest dostępna za pośrednictwem interfejsu czatu, znajdującego się w zakładce „Załączniki’’. Początkowo osoba korzystająca z nowej funkcji będzie musiała przeczytać i zatwierdzić regulamin, jednak późniejsze transakcje nie będą potrzebowały owego potwierdzania. Wszystkie przelewy muszą zostać potwierdzone kodem PIN, który sami tworzymy.
 

androidheadlines.com

 
Cała usługa opiera się na Unified Payments Interface (UPI). Płatność WhatsApp jest bardzo ekskluzywna w Indiach, początkowo została skierowana tylko do południowoazjatyckich krajów, jednak teraz jest bardzo wszechstronna.
 
Niestety, obecnie aplikacja nie pozwala na wysyłanie płatności do osób, które posiadają jakąkolwiek z wcześniej uruchomionych stabilnych wersji WhatsApp’a. Sama płatność peer-to-peer działa na różnych platformach, co oznacza, że użytkownicy Androida mogą dokonywać transakcji z użytkownikami systemu iOS, o ile obie są w nowej wersji beta aplikacji obsługi wiadomości.
 
Jak sprawdzi się nowa funkcja aplikacji mobilnej? Czy będzie ona działać bez zarzutów? Na pewno przekonamy się wkrótce.
 
Źródło: androidheadlines.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *