GIODO – na co uważać podczas korzystania z telefonu

0
fot. betanews.com

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) opublikował kilka wskazówek, które pomogą każdemu użytkownikowi smartfona zadbać o swoje prywatne informacje. Chociaż część z nich może wydawać się “podstawowa”, to często zapominamy nawet o najłatwiejszych metodach ochrony naszych danych.

 

fot. YouTube - luzugames
fot. YouTube – luzugames

Pokemonowy szał trwa. W gąszczu informacji i artykułów na temat mobilnej gry od Niantic znajdą się również te o bezpieczeństwie naszej prywatności. Aplikacja wykorzystująca geolokalizację, jaką niewątpliwie jest Pokemon GO, może bardzo łatwo zbierać informacje odnośnie tego gdzie się obecnie znajdujemy. To zaś w połączeniu z naszym kontem Google (a w tym momencie gigant już wie, kim jesteśmy i gdzie mieszkamy), może być nie w porządku. Niestety żyjemy w czasach, w których informacje o człowieku są bardzo cenne i znajdują nabywców. Handel prywatnymi danymi kwitnie, a ludzie często nie mają świadomości, ile o nich wiedzą różne firmy i serwisy.

fot. amongtech.com
fot. amongtech.com

Dlatego też GIODO opublikował krótką instrukcję jak zachować bezpieczeństwo naszych danych i zminimalizować ryzyko ich niepowołanego wycieku. Warto zapoznać się z nimi, ponieważ z pewnością pomogą nam zatroszczyć się o naszą prywatność.

Komunikat GIODO przeczytacie TUTAJ. Szczerze zachęcam do zapoznania się z nim.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo już 25 lat Internetu, zobacz, od czego to wszystko się zaczęło
Następny artykułStabilna wersja MIUI 8 dostępna globalnie
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.