Elektronika Komputery News Recenzje

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych udostępniliśmy Wam zdjęcie zestawu bezprzewodowego od Rapoo. Dzisiaj przyszła pora, aby powiedzieć coś więcej na temat X8100. W sprzedaży dostępna jest biała i czarna wersja kolorystyczna. Nam przypadła wersja czarna, która co ciekawe nie zbiera kurzu i zawsze wygląda na czystą, co w przypadku innych producentów bywa różne.
 
W skład zestawu wchodzi bezprzewodowa klawiatura i oburęczna mysz. Całość łączy się z naszym komputerem za pomocą nano odbiornika w popularnym standardzie łączności bezprzewodowej 2,4 GHz.
 

fot. Jakub Schulz

 
Klawiatura prezentuje się bardzo dobrze, a w przypadku koloru czarnego mamy wrażenie, że obcujemy z produktem klasy premium, ponieważ całość wygląda elegancko. Klawiatura jest nisko profilowa o cichym i wyczuwalnym skoku klawiszy, co zasługuje na plus. W górnej części znajdziemy klawisze multimedialne, które pozwolą na uruchomienie poczty, domyślnej przeglądarki internetowej, odtwarzacza muzyki czy na zarządzanie głośnością.
 
fot. Jakub Schulz

 
fot. Jakub Schulz

 
Jeżeli chodzi o mysz producent zdecydował się na prostą konstrukcję i możliwość korzystania z niej przez osoby prawo i leworęczne.  Jak widać na załączonych zdjęciach mysz jest bardzo płaska, co na początku oceniłem na minus, ponieważ, na co dzień korzystam z myszy o znacznie wyższym profilu. Mimo obaw bardzo polubiłem tak profilowanego szczurka, który może pochwalić się niezłą czułością na różnych rodzajach powierzchni. Mysz dodatkowo posiada schowek na nano odbiornik, dzięki czemu nie zgubimy go podczas nieużywania zestawu.
 
fot. Jakub Schulz

 
fot. Jakub Schulz

 
fot. Jakub Schulz

 
W codziennym użytkowaniu zestaw Rapoo X8100 niewątpliwie skierowany jest do osób, które dużo piszą. Dla graczy moim zdaniem myszka jest odpowiednio czuła za to klawiatura już niekoniecznie. Mimo zastosowanych nóżek klawiatura z prawej strony łatwo przesuwa się po blacie. Dlaczego? Nie wiem, ponieważ wszystko jest proste i równe. Niemniej jednak taki defekt może skutecznie zaburzyć komfort podczas ekscytującej rozrywki w grach komputerowych. Dodatkowe nóżki pozwalają unieść górę klawiatury o 1 cm dla wygodny korzystania z niej.
 
Producent obiecuje, że mysz jest w stanie pracować przez 9 miesięcy, a klawiatura przez 12 miesięcy na zasilaniu bateryjnym. Podczas okresu testów zestaw był bezawaryjny i zawsze gotowy do działania. Klawiatura jak i myszka zasilana jest jedną baterią AA dołączoną do zestawu. Na chwilę obecną produkt kupimy w cenie 119 zł, co moim zdaniem jest korzystną ceną i adekwatną do komfortu użytkowania. Pomimo drobnych wad, odczuwalnych dla graczy klawiatura i mysz od Rapoo przypadły mi do gustu. Na plusy zaliczę komfort użytkowania, odpowiednio cichą pracę i elegancki wygląd. Rapoo X8100 polecam użytkownikom dużo piszącym teksty na komputerze i do prac typowo biurowych.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *