Aplikacje News

Microsoft szykuje osobistą dystrybucję Linuxa

Jak wiemy doskonale – w Internecie czai się wiele niebezpieczeństw. Codziennie słyszy się o atakach hakerskich lub cyberprzemocy. Czai się także spore zagrożenie dla domowych sieci. Właśnie takim problemom chce zaradzić Microsoft. W związku z tym wychodzi z nową inicjatywą – ciekawe jak to będzie wyglądać w praktyce.
 
Microsoft szykuje pierwszą w historii, specjalną dystrybucje systemu Linux, która ma na celu zapobieganie niebezpieczeństwom czającym się w sieci. Rozwiązanie ma nosić nazwę Azure Sphere i  składać się będzie z trzech elementów – chronionego środowiska w wirtualnej chmurze, mikrokontrolera oraz odpowiedniego systemu operacyjnego.
 

techspot.com

 
Oprócz nowości dedykowanej rozwiązaniu dystrybucji Linuxa szczególną uwagę przykuwa obecność specjalnego kontrolera, który wykorzystuje możliwość rdzeni Cortex stosowanych w układach ARM – najczęściej spotykamy je w tabletach, smartfonach oraz platformach zabezpieczających Microsoft Pluton.
 
Platfroma Azure Sphere zostanie udostępniona w formie developerskiej prawdopodobnie jesienią bieżącego roku. Natomiast oficjalna premiera urządzeń, które będą wykorzystywać to zabezpieczenia ma mieć miejsce pod koniec 2018 roku.
 
Źródło : techspot.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *