News Telefony

Firma ZTE straci licencje na korzystanie z Androida?

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja, że marka będzie musiała wycofać się z USA dlatego, że naruszyła zasady ustalone wcześniej z rządem. Chińczykom ostatnio nie powodzi się dobrze. Niedawno pojawiła się kolejna zła wiadomość – ZTE może stracić licencję na wykorzystywanie w swoich smartfonach systemu operacyjnego Android.
 
Jak wiadomo, system Android jest udostępniany w wersji open source, więc ciężko będzie zabronić komukolwiek wykorzystywanie go. ZTE może więc skopiować cały kod oraz stworzyć Androida na własnych zasadach wzorując się na oryginale. Jednak problem producenta tkwi gdzie indziej – może dojść do takiej sytuacji, że utraci on dostęp do Sklepu Play oraz usługi Google, które licencjowane są bezpośrednio dla firm. Nie trudno się domyśleć, że brak dostępu do tych usług może pogrążyć producenta ZTE.
 
Póki co, nie wiadomo jeszcze jak sprawa się rozwiąże. W najgorszym wypadku regulacje USA sprawią jeszcze to, że ZTE nie będzie mogło wykorzystywać procesorów Qualcomm. Taki zabieg bezwzględnie uniemożliwiłby wypuszczanie smartfonów z górnej półki.
 
Smartfony ZTE są średniakami w Polsce, jednak oferują użytkownikom kilka niezłych rozwiązań jak np. bardzo dobrą jakość audio. Jeśli jednak zastanawiacie się nad kupne któregoś z modeli ZTE to obecnie należy dać sobie na wstrzymanie. Przyszłość marki jest bardzo niepewna i nie wiadomo jak wszystko się zakończy.
 
Źródło : androidpolice.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *