News Telefony

Z uzależnieniem od smartfona pomoże Android P

Ktoś dostarczył anonimowo informacje do redakcji Washington Post o zbliżającej się konferencji Google I/O oraz przemówienia szefa amerykańskiego giganta. Jak się okazuje, firma w nowej wersji Androida będzie planowała skupić się na lepszych zabezpieczeniach dotyczących prywatności użytkowników oraz specjalnych funkcjach, które pomogą w walce z uzależnieniem od telefonu.
 
Od następnych wersji Androida zostaną wprowadzone opcje, które pozwolą na lepsze i skuteczniejsze monitorowanie czasu spędzanego przy smartfonie, na pewno ucieszą się z tego faktu rodzice niepełnoletnich użytkowników. Jak wiemy z biegiem czasu coraz więcej czasu ludzie spędzają przy telefonie i nie mogą się wręcz od niego oderwać. Nowe funkcje w Android P mają zmniejszyć tego typu zagrożenie, które staję się coraz większe.
 
Dodatkowo podczas przemówienia prezes Google ma wspomnieć także o produktach swojej firmy oraz o odpowiedzialności firmy odnośnie bezpieczeństwa danych. Nie dziwi nas to szczególnie, ponieważ po aferze z Facebookiem każda firma zapewnia o bezpieczeństwie danych.
 
Na Google I/O nie zabraknie tematu sztucznej inteligencji. Zalicza się to także do zmniejszenia czasu spędzanego przy uzależniających urządzeniach.
 
Jak widać konferencja zapowiada się naprawdę ciekawie. Jesteśmy ciekawi czy słowa zmienią się w czyny, bo to mogłoby być przełomowe wydarzenie.
 
Źródło : washingtonpost.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *