Komputery News

Na razie nie ma mowy o poprawkach do procesora Intel

W ostatnim czasie w procesorach Intel wykryto około osiem nowych błędów, z czego cztery z nich zostały oznaczone jako krytyczne – całość nazwano Spectre New Generation. Amerykański producent wie o całym zajściu i szuka rozwiązania, jednak na poprawki trzeba będzie poczekać.
 
Według źródeł Intel potrzebuje jeszcze około dwóch tygodni, aby zacząć dystrybucję łatek oraz poprawek. Termin aktualizacji miał zostać wyznaczony na 21 maja. Jednak więcej szczegółów na temat Spectre NG poznamy dopiero 10 lipca bieżącego roku. Taki termin wyznaczył Intel, który bardzo ciężko pracuje nad tym, aby zabezpieczyć jak największą liczbę urządzeń.
 
Układy podatne na Spectre New Generation to między innymi procesory z serii Xeon, Core, Celeron, Atom, Pentium – wszystkie chipy, które zostały wprowadzone na rynek od 2013 roku. Skala jest naprawdę porażająca. Ciekawe jest to, że po raz kolejny mamy dowód, że układy od AMD są najprawdopodobniej całkowicie bezpieczne.
 
Na tą chwilę nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na poprawki od Intela. Szkoda, że cały proces tak się przeciąga, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że rozwiązanie okaże się skuteczne chociażby dlatego, że trzeba na nie tak długo czekać.
 
Źródło : guru3d.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *