News Telefony

Z czarnych iPhone’ów 7 odłazi farba

Wykonanie i jakość materiałów to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych czynników przy zakupie produktu. Marka Apple, a dokładnie iPhone’y zawsze plasowały się jako te najlepsze i najbardziej ekskluzywne telefony. Niestety, marka nie zawsze szła w parze z wykończeniem iPhone’ów w fabryce.

 

Flagowe smartfony od firmy Apple są już od dłuższego czasu na rynku. Urządzenia miały już różne przygody ze swoją aklimatyzacją. Internauci, a zarazem pierwsi testerzy wielokrotnie zgłaszali różne problemy z telefonami, czy oprogramowaniem. Wszystko na to wskazuje, że to nie koniec skarg posiadaczy modelu iPhone 7 i 7 Plus z matową czernią. Wszystko rozchodzi się o farbę, która odpada od ramek telefonu.

Na oficjalnym forum producenta zaczyna się pojawiać coraz większa ilość wpisów dotycząca owego zjawiska. Wielu klientów opisuje, że farba/lakier złuszcza się z urządzenia, co wskazuje na niską jakość tworzywa oraz materiałów malowniczych jakie zastosował Apple. W zasadzie to nie ma zasady w jakich miejscach odejdzie farba. Internauci wskazują na różne okolice, nawet te w pobliżu przycisków głośności, czy włączania. O dziwo farba odłazi również w telefonach, które posiadają pokrowce, więc nie ma mowy o jakichkolwiek odpryskach lakieru spowodowanych przez upadek urządzenia. Co na to producent? Jak informują internauci wsparcie techniczne wskazuje, że jest to uszkodzenie kosmetyczne, którego nie obejmuje gwarancja. Po części producent ma racje, jednak czytając zapis gwarancyjny na stronie producenta nie do końca:

Niniejsza gwarancja nie dotyczy:

(a) części, które zużywają się z upływem czasu, takich jak baterie lub powłoki ochronne, chyba że uszkodzenia powstały w wyniku wad materiałowych lub jakościowych;
(b) drobnych uszkodzeń, w tym zadrapań, wgnieceń lub pęknięć plastikowych elementów portów.

Cały ambaras polega na tym, że technicy ze wsparcia nie zadali sobie trudu, aby dokładnie sprawdzić gdzie dokładnie leży problem, bo może faktycznie jest tak jak informują klienci (wszystko na to wskazuje) i wtedy mamy do czynienia z uszkodzeniami powstałymi w wyniku wad materiałowych lub jakościowych, które powinny zostać usunięte w ramach gwarancji. Problem dotyczy modeli iPhone 7, jak i modelu 7 Plus. Wygląda na to, że Apple będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, bo matowa czerń w nowo zapakowanych telefonach bardzo przyciąga oko klienta. Czy po takich problemach również tak będzie?

Źródło: Apple.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *