Komputery News

Wyciekają testy wydajności AMD Ryzen

Piekło zamarza? Do sieci trafiły wyniki jednej z próbek inżynieryjnych Ryzen z niektórych benchmarków.

 

Premiera nowych układów od AMD planowana jest na początek marca. Znamy już orientacyjne ceny procesorów, więc teraz przyszedł czas na testy wydajności.

Co z tą wydajnością?

Przez długi czas mogliśmy opierać się jedynie na slajdach oraz nieoficjalnych testach. Teraz pojawiają się przecieki z wynikami benchmarkowymi inżynieryjnej wersji procesora R7 1700X.

fot. TweakTown.com

Ogólny wynik z benchmarku pokazuje, że R7 1700X nawiązuje konkurencję ze swoimi rywalami – Intel i7-7700k oraz i7-6800k. Sprawdźmy, jak się ma sprawa wydajności pojedynczego rdzenia.

fot. Videocardz.com

Wydajność pojedynczego rdzenia wciąż ma duże znaczenie przy grach komputerowych. Jak widzimy, Ryzen ustępuje na tym polu swoim konkurentom, jednak osiąga wynik zbieżny z i7-6950X (10 rdzeni, 20 wątków, koszt ok. 7000 zł!). Tutaj warto pamiętać, że test został przeprowadzony na bazowym zegarze, więc podkręcenie z pewnością pozwoli dorównać i7-7700k.

W zastosowaniach profesjonalnych Ryzen pokazuje pazur i gromi swoich konkurentów, doganiając topowe układy Intela:

fot. Videocardz.com

Nie wiemy, czy testy się sprawdzą. Wciąż mamy do czynienia tylko z wykresami. Czy warto wstrzymać się z zakupem nowego komputera lub jego modernizacji? Moim zdaniem tak. Wszystkiego dowiemy się już za 3 tygodnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *