News Telefony

Xiaomi wkracza oficjalnie do Polski, dystrybutorem ABC Data

Wielu fanów chińskiej marki czekało na ten dzień. Ostatnie plotki w sieci właśnie się potwierdziły i już dziś możemy śmiało napisać, że Xiaomi wreszcie wkracza do Europy, w tym również do Polski. Oficjalnym dystrybutorem posiadającym wyłączność będzie firma AbcData.

 

Co to jest Xiaomi?

Firma Xiaomi to przede wszystkim ogromne prywatne przedsiębiorstwo, które zostało założone 6 kwietnia 2010 roku w Chinach. Od tego czasu producent usilnie rozwija swoją ogromną prywatną spółkę, która z pewnością wpadła wielu naszym czytelnikom w oko przy okazji czytania naszych artykułów. Funkcjonowanie firmy oraz samego prezesa Lei Jun przypomina nam politykę znanego wszystkim producenta Apple. Właśnie dlatego Xiamoi został okrzyknięty przez swoich fanów „chińskim Apple”. Sam prezes firmy stara się upodobnić do Steve’a Jobsa.

Prezes Xiaomi Lei Jun
Prezes Xiaomi Lei Jun

Działalność chińskiego koncernu opiera się głównie (chociaż nie tylko) na sprzedaży telefonów komórkowych bezpośrednio przez stronę internetową spółki. Jak dotąd nie mieliśmy w Europie możliwości poznać tych telefonów w sposób oficjalny. Polska to rynek, który z pewnością może zainteresować się smartfonami w dobrych cenach z przystępną specyfikacją w dobrym wykonaniu. Szykuje się ogromna konkurencja, która właśnie wczoraj oficjalnym krokiem wkroczyła do Polski za pośrednictwem dużego dystrybutora sprzętu.

Dystrybucja, serwis i sprzedaż w Polsce

Aktualnie pierwszym odbiorcą i resellerem ABC Data w Polsce będzie X-Kom, który wprowadził już 3 modele Xiaomi do swojej oferty. Ilość sklepów z telefonami Xiaomi będzie się oczywiście powiększać, ponieważ ABC Data posiada bardzo szerokie kanały dystrybucji, także w innych krajach Europy.

fot.abcdata.com.pl
fot.abcdata.com.pl

Na chwilę obecną smartfony Xiaomi są dostępne tylko w sieci x-kom. Na ten moment to jedyny sklep, w którym kupicie telefony Xiaomi z polskiej i pewnej dystrybucji otrzymując na urządzenia pełną 2 letnią gwarancje wraz ze wskazaniem polskiego serwisu. Jak informuje nas dystrybutor ten zaszczyt przypadł francuskiej firmie SBE, która znana jest Wam pewnie z wielu innych autoryzacji na naprawy (Philips, obsługa Microsoft). W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że powyższy serwis będzie obsługiwał urządzenia tylko i wyłącznie z dystrybucji AbcData, więc smartfony kupione w Chinach nie będą posiadać oficjalnego serwisu.

Oprogramowanie zgodne z wymogami UE

Największym problemem firmy Xiaomi w Europie było oczywiście oprogramowanie, a w zasadzie jego brak zgodności z wymogami UE. Dotychczasowe smartfony kupowane bezpośrednio z Chiny nie miały polskiego softu. To oczywiście ulegnie zmianie. System z polskim pakietem językowym będzie wgrywany przez producenta bezpośrednio w Chinach, więc w tym przypadku nie musimy się o to martwić.

AbcData

Z całą pewnością w środku pudełka znajdziemy instrukcje w języku polskim i oczywiście wszelkie broszurki również zgodne z prawem naszego kraju.

Pierwsza trójka – czyli początkowe smartfony i ceny

Do sprzedaży trafiają 3 modele Xiaomi, w tym dwa w wersji International z obsługą pasma LTE 800 (Redmi). Urządzenia dotyczą każdego z osobna segmentu rynkowego, także każdy klient dobierze coś dla siebie. Warto przypomnieć, że telefony chińskiego producenta oferują zazwyczaj więcej za mniej w porównaniu do niektórych flagowców konkurencji.

 • Xiaomi MI5 3/32 GB w kolorach czarnym i białym za 1799 zł,
 • Redmi Note 3 Qualcomm Snapdragon 650 (model „kate”) 2/16 GB w kolorach złotym i szarym za 999 zł,
 • Redmi 3S 2/16 GB szary i złoty za 699 zł.
 •  

  Na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów odnośnie zwiększenia oferty urządzeń. Jestem przekonany, że wszystko będzie się stopniowo rozwijać i jest to tylko kwestia czasu kiedy do Polski zawitają nowsze modele, jak i pierwsze smartfony pojawią się w ofertach operatorów. ABC Data to doświadczony dystrybutor, który z pewnością będzie odważnie promował debiutującą markę w naszym kraju.

  Źródło: ABC Data, miuipolska.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *