News

Xiaomi i Microsoft zagrają w jednej drużynie

Xiaomi znajduje się na rynku od 2010r., a Microsoft jest już z nami 35 lat. Gigant z Cupertino postanowił zawrzeć umowę z chińską firmą. Współpraca ta ma pomóc Xiaomi wejść w kolejne rynku, w zamian za co umożliwi ona Microsoftowi zwiększenie zasięgu. Czy razem wzniosą się na szczyt?
 
Co prawda w naszym kraju chińska marka jest kojarzona tylko ze względu na smartfony oraz akcesoria z nimi związane. W rzeczywistości firma ma znacznie szerszą ofertę, na którą składają się przeróżne gadżety. Widocznie Microsoft zwrócił na nie uwagę i postanowił pomóc wybić się Xiaomi.
 
W ramach umowy między obiema firmami będą one współpracować  w zakresie związanym ze sztuczną inteligencją, chmurą oraz sprzętem, chociaż tutaj nie jest wcale powiedziane, że wprowadzą razem nowe urządzenia.
 
Xiaomi ma wykorzystać platformę Azure i skorzysta z jej pomocy w docieraniu na kolejne rynki. Dzięki temu Microsoft może zwiększyć swój zasięg. Mowa jest także o wyposażeniu inteligentnego głośnika Mi Speaker w Cortanę oraz o wielu wspólnych projektach, które mają na celu rozwój sztucznej inteligencji.
 
Dr. Harry Shum, wiceprezes Microsoftu powiedział : „Xiaomi jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Chinach i zyskuje popularność na innych rynkach. Nasze atuty, doświadczenie związane ze sztuczną inteligencją i produkty, takie jak Azure, pozwolą Xiaomi dostarczyć zaawansowane rozwiązania całemu światu”
 
Wang Xiang – starszy wiceprezes odpowiedział : „Microsoft jest świetnym partnerem i cieszymy się, że obie firmy pogłębiają relację. Współpracując z Microsoftem w wielu obszarach, Xiaomi może zwiększyć tempo dostarczania użytkownikom nowoczesnych produktów i usług, a dla Microsoftu to partnerstwo oznacza możliwość dotarcia do większej liczby użytkowników na całym świecie”.
 
Źródło: theverge.com, blog.mi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *