News

Dlaczego konieczna jest ochrona telefonów za pomocą etui?

Każdy właściciel smartfonu doskonale wie, że jego ochrona jest bardzo ważna. Tym bardziej, należy zabezpieczać telefony w jak najlepszy możliwy sposób – za pomocą etui specjalnie dostosowanych do danego modelu i ich zastosowania.

 

Etui można nazwać pokrowcem, futerałem, kaburą czy zwykłym case’m. Do jego najważniejszych zadań należy ochrona przed przypadkowymi upadkami ze stosunkowo niewielkiej wysokości. Mimo to, każdy rodzaj pokrowca na telefon pełni odmienne, dodatkowe funkcje, takie jak między innymi osłona ekranu, jak również ochrona przed wodą, kurzem oraz pyłem.

Z jakich materiałów produkuje się etui na telefon?

Każdy rodzaj etui na telefon jest produkowany z różnych materiałów. Wśród nich wymienia się sztuczną skórę przeszytą często ozdobną nitką, silikon – jeden z najbardziej popularnych obecnie materiałów, cechujący się dużą giętkością oraz doskonałym dopasowaniem do danego modelu smartfona. Ponadto, pokrowce wykonane z silikonu są odporne przed zarysowaniami i potrafią – w momencie upadku – wytłumić energię.

Kolejnym materiałem, z którego produkuje się etui, jest guma amortyzująca upadki i gwarantująca dużą przyczepność w ręce. Słynny jest również TPU, czyli termoplastyczny poliuretan, który wyróżnia się dużą elastycznością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo, pochłania on również uderzenia i chroni telefon przed uszkodzeniem. Szukając taniego i bogatego we wzory etui, można natrafić na pokrowce plastikowe, jednak te mogą pęknąć w momencie upuszczenia z rąk.

Nieograniczoną paletę wzorów posiada etui z bawełny, które można wrzucić nawet do pralki. Innym, bardzo wytrzymałym materiałem jest metal, jednak jego cena jest dość wysoka, a oprócz tego – waga telefonu znacznie wzrasta.

W jego ofercie można odnaleźć interesujące pokrowce do wielu rodzajów telefonów, poczynając od etui silikonowych, wodoszczelnych, pancernych, a na wersjach sportowych kończąc. Tak jest również w przypadku jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli smartfonów – Samsung Galaxy S8. Postarajmy się wybrać najlepsze etui dla tego modelu.

Zalety używania etui wodoszczelnego

Pierwszym modelem etui do Samsung Galaxy S8 jest pokrowiec wodoszczelny. Jak sama jego nazwa wskazuje, chroni on telefon przed wodą, kurzem, piaskiem i wszelkimi zanieczyszczeniami. Etui jest wykonane z nieprzemakalnego, elastycznego materiału, zaś wewnątrz zamontowane jest złącze 3,5 mm oraz wejście słuchawkowe. Do zalet należy też zaliczyć między innymi wygodę i funkcjonalność. Pokrowiec wodoszczelny nie ogranicza dostępu do ekranu dotykowego – można wysyłać wiadomości, odbierać połączenia, spacerować, biegać, jeździć na rowerze, a nawet nosić go na szyi lub ramieniu.

Pozytywne aspekty pancernego pokrowca

Pancerne etui do Samsung Galaxy S8 jest bardzo trwałe i posiada ergonomiczny kształt. Zostało ono zaprojektowane, tak aby dopasowywało się do każdego wzoru, a przy okazji nie dodawało zbyt wielu gramów smartfonowi. Oprócz tego, pokrowiec jest odporny na zarysowania, a rozkładana tylna podpórka pozwala oglądać filmy lub zdjęcia w pozycji poziomej. Co więcej, etui pancerce świetnie amortyzuje wszelkie uderzenia i upadki.

Pokrowiec z magnesem i jego plusy

Etui, tudzież kabura z magnesem to kolejny rodzaj ochrony telefonu komórkowego, który oferuje sklep IziGSM. Wnętrze zostało wykonane z trwałego i elastycznego materiału kauczukowego, które nie porysuje w żaden sposób ekranu. Pokrowiec posiada wszystkie wycięcia m.in. na przyciski i złącza systemowe. Etui jest wyposażone w zapięcie z podwójnym magnesem, a mocowanie przeznaczone na telefon gwarantuje bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Etui dla sportowców

Osoby czynne i aktywne bez problemu dobiorą etui sportowe do modelu Samsung Galaxy S8. Można je zabrać m.in. na siłownię, trening, a nawet rower. Pokrowce tego typu są produkowane z wytrzymałego oraz odpornego na zabrudzenia materiału wysokiej jakości. Niektóre rodzaje posiadają również dodatkową kieszeń, gdzie można przechowywać na przykład klucze, bądź pieniądze, a za sprawą specjalnego otworu słuchawkowego, istnieje możliwość słuchania muzyki w trakcie uprawiania sportu. Dodatkowym atutem jest ochronne okienko, które pozwala obsługiwać ekran dotykowy.

W poszukiwaniu najlepszego etui do naszego telefonu

Biorąc pod uwagę ofertę sklepu IziGSM, wybór wysokiej jakości etui dla modelu Samsung Galaxy S8 nie powinno sprawiać problemu. Podobnie jest również z innymi, nawet najnowszymi modelami tej marki jak Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy A8 (2018).

 

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem IziGSM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *