Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 w serwisie producenta lub na rynku – argumenty za i przeciw

Wiele osób wie, że naprawy telefonów w centrach serwisowych producenta nie ma sensu. Powodem takich „plotek” są oczywiście wyższe koszty napraw odpłatnych, które zniechęcają jakichkolwiek użytkowników. Okazuje się, że czasami naprawa w serwisie producenta jest bardziej atrakcyjna niż naprawy na rynku pogwarancyjnym. Możemy doświadczyć tego na przykładzie wielu napraw. 

Możliwości wykonania napraw telefonów na rynku jest wiele. Oprócz serwisów producenta liczni klienci mogą znaleźć pogwarancyjne serwisy, które specjalizują się w naprawach mechanicznych. Niektóre działania wykonują sami użytkownicy. Są to zazwyczaj „specjaliści” w zakresie elektroniki. Weryfikacja wyboru i możliwości naprawy należy jednak do użytkownika, który równie dobrze może kupić nowe urządzenie.

Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy A33 – sprawdź co się opłaca

To bardzo ważna zasada. Po uszkodzeniu swojego urządzenia na samym początku warto zweryfikować, jaka forma doprowadzenia smartfona do ładu jest najlepszym rozwiązaniem. Odpłatna wymiana wyświetlacz to rozwiązanie, z którego pewnie chętnie skorzysta wiele osób korzystając przy tym z gwarancyjnego serwisu Samsung.

Zdarza się jednak, że naprawa urządzenia mija się z celem ze względu na amortyzacje sprzętu. W takim przypadku oddanie sprzętu do serwisu Samsunga lub samodzielne rozwiązanie problemu mija się z jakimkolwiek celem. I chociaż koszty naprawy pogwarancyjnej u producenta nie będą miały znaczenia, kiedy sprzęt się zestarzeje. Taka sama sytuacja będzie dotyczyć samodzielnej naprawy, gdzie dodatkowo różnica 20-30 zł przestanie mieć znaczenie.

Wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 przeprowadzą nieliczni

Będą to głównie majsterkowicze, którzy lubią takie działania. Nie tylko dlatego, że chcą „oszczędzić” ale lubią wyzwania udowadniając tym samym, że naprawę telefonu można przeprowadzić samodzielnie. Wiele osób, które dokonywały już napraw mechanicznych często posiadają narzędzia z pozostałych napraw.

Na całe szczęście wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 w dużej mierze nie różni się od swoich młodszych i starszych braci z rodziny Galaxy A. Właśnie dlatego naprawy tych modeli polega na przełożeniu podzespołów (w tym płyty głównej) na nowy wyświetlacz z korpusem. Majsterkowicze nie tylko zajmą się swoim urządzeniem, ale często na różnych grupach Facebook oferują swoje usługi innym osobom. W końcu wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 w rozumieniu majsterkowiczów nie należy do najtrudniejszych.

Czy samodzielna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 będzie tańsza o kilka złotych? 

Okazuje się, że koszty samodzielnej naprawy mogą być identyczne, jak w serwisie producenta. Deklarowana wycena naprawy odpłatnej nie powinna przekroczyć kosztu 399 zł. W tej cenie gwarancyjny serwis Samsunga (zależy oczywiście od punktu napraw) dokona odpłatnej wymiany wraz z usługą. Jak zatem prezentują się koszty samodzielnej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33? Wszystko na to wskazuje, że koszty naprawy będą bardzo podobne.

Najdroższym elementem przy takiej naprawie są oczywiście części. W powyższym modelu za wyświetlacz zapłacimy w granicy 349 – 369 zł. Do tego wszystkiego musimy dodać koszty drobnych narzędzi i przesyłek. W takim przypadku warto poszukać wszystkiego, czego potrzebujemy w jednym sklepie. Tylko tak możemy oszczędzić na kosztach. Pojawia się teraz pytanie – czy użytkownikom końcowym będzie chciało się oszczędzać kilka złotych (około 20-30 zł) w zamian, za profesjonalną naprawę urządzenia oraz przywrócenie gwarancji producenta? W mojej ocenie niekoniecznie. Taką naprawę chętnie wykonają ludzie, którzy lubią majsterkować. Większość osób przeliczy oszczędności na swój cenny czas, zrzucając tym samym naprawę na gwarancyjny serwis Samsung.

Nie wiele osób dokonuje takich analizy, ponieważ brakuje na to czasu. Odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A33 pokazuje, że warto rozważyć wszystkie możliwości. Czasami „odzyskanie” gwarancji na telefon za około 20-30 zł jest bardziej opłacalnym posunięciem niż samodzielna naprawa z niewielką oszczędnością.

Wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A33 może zastąpić wymianę całego modułu, ale jest warunek…

Istnieje również 3 rozwiązanie dla uszkodzonej powierzchni roboczej, zwanej inaczej ekranem. Jeśli moduł wyświetlacza nie będzie uszkodzony, a jedynym pęknięciem będzie uszkodzona szybka to możemy zlecić naprawę w pogwarancyjnym serwisie Samsung. Tam zamiast wymiany całego wyświetlacza, będzie możliwa wymiana samej szybki. Niektórzy użytkownicy poszukują takich rozwiązań.

Musimy jednak pamiętać, że wymogiem takiej naprawy będzie w 100% sprawny wyświetlacz. W sytuacji jakiegokolwiek przebarwienia lub artefaktu na ekranie trzeba będzie liczyć się z faktem, że wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy A33 nie będzie możliwa. Musimy jednak zwrócić uwagę, że niektóre pogwarancyjne serwisy Samsung przy różnicy w cenie między usługami nie oferują wymiany szybki. Wybór w takim przypadku jest bardzo trudny, a może jednak łatwy? Odpowiedzi na to pytanie musicie poszukać już sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *