News

Czy można kupić baterię do laptopa?

Akumulatory i baterie w tych czasach nie mają łatwo. Świat z dnia na dzień (za sprawą pandemii) przeniósł się do Internetu, co znacząco zwiększa korzystanie z wszelakiej maści elektroniki. Pandemia zwiększyła popyt na różne urządzenia, wśród nich są laptopy. Intensywna praca na takich urządzenia skutkuje szybszym zużyciem. Dotyczy to różnych podzespołów w laptopie, ale jednym z najważniejszych i najbardziej narażonych na takie zużycie jest oczywiście bateria, którą po pewnym czasie będziemy musieli wymienić.

W zależności od urządzenia akumulator będziemy mogli wymienić samodzielnie lub poprzez demontaż pokrywy baterii. W każdym przypadku ważniejszym czynnikiem jest jednak pozyskanie dobrego i wytrwałego akcesorium. Właśnie dlatego podejmują się wymiany baterii w jakimkolwiek laptopie, powinniśmy dokładnie zweryfikować wszelkie oferty na rynku. Nie sztuką jest kupić baterie, sztuką jest znaleźć taką, która będzie idealnie dopasowana do naszego urządzenia. Mowa tutaj oczywiście o cenie i jakości, bo z tym bywa różnie.

Zmienniki nie muszą być gorsze niż oryginały

Przeszukując internetowe oferty, z pewnością znajdziemy ogłoszenia sprzedawców, w których będziemy mogli zakupić zamienniki. Takie baterie w rzeczywistości potrafią oferować całkiem wysoką jakość. Bateria to nie wyświetlacz, gdzie zmiany dostrzeżemy na wyświetlanym obrazie. Bateria do laptopa to „bank energii” upakowany w ciasnym pudełeczku. Dostarczanie energii jest kluczowe, wiedzą o tym nie tylko sprzedawcy, rodzice, ale również i klienci. Ta ostatnia grupa po zakupie oczekuje spokojnego korzystania z urządzenia, gwarancji oraz wsparcia w sytuacji problemów (np. usterki zakupionego akcesorium). Wielu przedsiębiorców stara się zrozumieć potrzeby klientów, pokazując również, że ich produkty są pewne.

Skąd to wiemy? Wystarczy spojrzeć na dobrowolne oświadczenie w postaci gwarancji. Nie wszyscy chętnie oferują długie wsparcie klientom. Najczęściej wynosi ono rok, ale odważni przedsiębiorcy, którzy są w 100% pewni swojego towaru i chętnie oferują 2-letnie wsparcie gwarancji na swoje zamienniki baterii do laptopów. To właśnie te urządzenia czasami pracują cały czas, są ładowane w nieodpowiedni sposób, powodując przy tym szybszą eksploatację. Jedną z głównych zalet sprzedaży baterii zamiennych jest cena. Ich jakość nie oznacza, że są gorsze. W dużej mierze to bardzo podobne akcesoria tylko mają inne logo producenta. Z drugiej strony powinniśmy spojrzeć zupełnie inaczej na zamiennik. Jaką rolę ma pełnić taka bateria? Ma działać i oferować nam możliwości swobodnego korzystania ze sprzętu. Na samym końcu (przed wyborem zakupu baterii) to właśnie cena ma największe znaczenie, w szczególności w tych trudnych finansowo czasach, gdzie koszty życia ciągle idą do góry.

Jak dobrać odpowiednią baterię do laptopa?

Sposobów na takie działanie jest kilka. Klienci szukają tych najprostszych – należy do nich przeglądarka Google. Wystarczy podać odpowiednią frazę np. baterie do laptopów, a przeglądarka pokaże nam wiele możliwości i stron sprzedawców. Istnieje również inna możliwość – podając dokładny kod modelu (czasami baterii) Google jest nam w stanie pokazać setki tysięcy ofert przeróżnych baterii do poszukiwanego modelu laptopa. W dostępnych ofertach znajdziemy nie tylko oryginały, ale również zamienniki. Jeśli poszukujemy wysokiej jakości części, która zastąpi oryginał, powinniśmy zwrócić uwagę również parametry techniczne. Mówimy tutaj głównie o napięcie, które w „standardach” rynku często bywają podobne, a czasami dokładnie takie same. Sprzedawcy, oferując stosowne zmienniki, dopasowują je nie tylko do modeli, ale również do napięcia. Jest to dość ważne, ponieważ napięcie baterii musi być dokładnie dopasowane do modelu laptopa. Nie może być inne, ponieważ może się to źle skończyć dla naszego urządzenia.

W Internecie przedsiębiorcy, tacy jak akcesoriamarket.pl oferują nie tylko wysokiej jakości zamienniki, których działanie i jakość nie odbiega od oryginałów (na zauważalnym poziomie). Oferują również 2-letnią gwarancję, dając przy tym pewność swojego towaru. To bardzo ważne, ponieważ znalezienie takiej gwarancji w Polsce na akumulatory graniczy z cudem. Jeśli mimo wszystko nie wiemy, jak dobrać odpowiednią baterię do laptopa, to śmiało zapytajmy Google’a lub sprzedawców, który na pewno pomogą nam dobrać odpowiedni zamiennik baterii do mocno „zmęczonego” laptopa. Pamiętajmy, że uszkodzona bateria to nie koniec świata. Nie warto wyrzucać laptopa lub zmieniać go na inny model. Wymiana baterii (na zamiennik wysokiej jakości) może być bardzo „delikatna” dla naszego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *