Jak naprawić telefon? Strona Główna

Jak naprawić uszkodzony rysik S-Pen w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra?

W świecie mobilnym nie wszystkie usterki dotyczą samych telefonów. Bardzo często zdarza się, że awarii ulegają akcesoria dołączone do zestawu. Dotyczy to nie tylko baterii, ale także i kabla USB lub słuchawek. W skład takich akcesoriów dla niektórych modeli wchodzą również „magiczne długopisy” znane z serii Note. Jak możemy naprawić rysik S-Pen dołączony do modelu Samsung Galaxy S22 Ultra? Działań jest wiele, ale tylko jedno z nich daje 100% pewności.

Uszkodzony rysik S-Pen Samsung Galaxy S22 Ultra oddaj do serwisu producenta

Znalezienie odpowiedniego miejsca do napraw gwarancyjnych w tych czasach nie powinno sprawić użytkownikom problemów. Kto chętnie korzysta z Internetu bardzo szybko odnajdzie odpowiednie miejsce do naprawy/wymiany akcesorium smartfona Samsung Galaxy S22 Ultra. Internet po wpisaniu odpowiednich fraz np. jak znaleźć gwarancyjny serwis Samsung, bardzo szybko przedłoży nam odpowiednie wyniki. Działamy tak z większością towarów, które chcemy odszukać lub naprawić. Google to kopalnia odpowiedzi również w zakresie obsługi serwisu.

Naprawa uszkodzonego rysika S-Pen w telefonie Samsung Galaxy S22 Ultra wiąże się z jego wymianą (czasami wystarczy wgrać nowe oprogramowanie, ale to kwestia uszkodzenia). Żaden serwis Samsung nie ma możliwości technicznych, aby dokonać naprawy mechanicznej powyższego akcesorium. Dla klienta takie działanie powinno być wygodą, ponieważ proces powinien trwać znacznie krócej. Dla tych, co tak myślą – odpowiadam: niekoniecznie. Uszkodzony rysik może wiązać się z wysyłką urządzenia do serwisu. Technicy muszą sprawdzić wszystkie możliwości. Istnieje cień szansy, że wada rozłączającego się rysika leży na płycie głównej, a nie w samym akcesorium.

Nie ma sensu tracić czasu na wykonywanie resetu fabrycznego. Przy takim działaniu nasze dane i tak zostaną usunięte, a dodatkowo może się okazać, że nie rozwiązało to problemu. Serwis Samsung (jeśli wybierzemy punkt stacjonarny) przy okazji pełnej weryfikacji również wykona reset fabryczny np. wgrywając nowe oprogramowanie. Niestety jedyną możliwą formą naprawy urządzenia (przy założeniu, że reszta działań nie poprawiła stanu urządzenia) jest wymiana akcesorium.

Uszkodzenia rysika S-Pen Samsung Galaxy S22 Ultra 

Wśród problemów natury systemowej, sam rysik może nie działać prawidłowo w kwestii mechanicznej. Może się zdarzyć, że akcesorium po naciśnięciu nie będzie chciało wyskoczyć. Taka sytuacja powoduje, że tylko gwarancyjny serwis Samsung będzie mógł pomóc nam wydostać akcesorium. Wpływ na problemy z działającym rysikiem może (jednak nie musi) mieć np. upadek telefonu na ziemię, gdzie rysik się zablokuje.

Oprócz dublowania znaków/liter po dotknięciu rysikiem ekranu zdarza się, że rysik po wyjęciu rozłącza się z telefonem, po czym po kilku chwilach próbuje się znowu połączyć. Działaniem poprawiającym sytuację jest wsunięcie rysika do telefonu i ponownie próby. Wszystko wskazuje na to, jakby rysik gubił sygnał z telefonem, chociaż nie zawsze taka sytuacja ma miejsce.

Do weryfikacji pewnych uszkodzeń powinniśmy wykonać odpowiednią diagnostykę. Korzystając z aplikacji Samsung Members możemy z takowej skorzystać weryfikując działanie rysika S-Pen Samsung Galaxy S22 Ultra. Ta aplikacja daje nam możliwości weryfikowania wielu funkcji w telefonie. Warto pamiętać o takim rozwiązaniu, bo może nam pomóc w diagnozie oraz przyspieszyć możliwość wymiany akcesorium, a kto wie może nawet i telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *