News

Jak wyczyścić głośnik w telefonach iPhone?

Nie wszystkie uszkodzenia smartfonów wymagają napraw mechanicznych. Zdarza się, że problem dotyka tylko samego wyczyszczenia sprzętu, ponieważ problem powodują zabrudzenia zbierane przez codzienne użytkowanie. Dość popularnym problemem „mylonym” z uszkodzeniem sprzętu jest awaria głośnika multimedialnego. Okazuje się, że w znacznej części przykładów wystarczy wyczyszczenie otworów głośnika. Jak dokonać tego w telefonach iPhone?

Odpowiedź wydaje się prosta. Dziurki głośników multimedialnych do telefonów iPhone znajdują się w dolnej części urządzenia. Zabrudzenia w takich przypadkach bardzo często są widoczne gołym okiem i w łatwy sposób możemy podjąć się wyczyszczenia szczelin, które blokują dźwięk wychodzący z naszego smartfona. Dojście do głośnika jest atrakcyjnym miejscem dla wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Gromadzą się w dużych ilościach na siateczce głośnika tak dostępnych dla przeciętnego użytkownika do samodzielnego wyczyszczenia. Jedną z popularniejszych metod czyszczenia siatki głośnika są wykałaczki lub spinacze, którymi możemy delikatnie wydłubać większość brudu. Mówimy tutaj o tym bardzo widocznych zanieczyszczeniach. To ważne, aby przy takim zabiegu uważać, ponieważ czyszczenie może również może mieć konsekwencje (np. wpychając głębiej zabrudzenie).

Odkręcenie śrubek pentabole w telefonie iPhone X / fot.www.ifixit.com

Nie jest to jedyna możliwość oczyszczenia. Różnego rodzaju zanieczyszczenia chętnie ulegają lepkim końcówkom. Warto przemyśleć sobie, co dokładnie może posłużyć nam za tego typu narzędzie z lepką końcówką na cieniutkim patyczku lub spinaczu. Możemy okleić czubek specjalną lepką substancją. Niektórzy używają plasteliny/glinki. Każdy w takim przypadku ma swoje indywidualne rozwiązanie do takich działań. Bardzo fajnym rozwiązaniem na czyszczenie głośnika jest szczoteczka do zębów lub inne narzędzie z miękkim włosiem. W Internecie możemy zakupić różnego rodzaju do czyszczenia słuchawek, które z pewnością ułatwią nam czyszczenie słuchawek do uszu, nadadzą się również do oczyszczenia szczelin głośnika. Tego typu zabiegi powinny być wykorzystywane dla różnych urządzeń, nie tylko wtedy, kiedy nasze urządzenia ma problemy z głośnikiem multimedialnym. Oczywiście może tak być, że czyszczenie nie rozwiąże naszych kłopotów z zakłóceniami głośnika. W takich przypadkach jedyną i słuszną możliwością będzie wymiana głośnika iPhone korzystając przy tym z profesjonalnego serwisu Apple. Do takich sytuacji czasami dochodzi, ponieważ nie wszystkie zakłócenia dźwięku mogą wiązać się tylko z zanieczyszczeniem membrany/siatki głośnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *